Ži a nechaj žiť…

Chcela by som byť taká superžena, že by som zvládla odpísať na všetky vaše komentáre a správy, no žiaľ nie som. Musela by som mať minimálne pre Olivi opatrovateľku a vzdať sa svojej práce. Viem, že je možno moderné komunikovať a odpovedať na všetkých 173 komentárov, no pre mňa je to neúnosné. Už dlhý čas nechodím ani na Instagramovú plochu a nerozdávam like ako kedysi a prichádzam o kopec noviniek. No a tým som sa ešte viac utvrdila v tom, že ľudia ktorí toto nielenže stíhajú, ale navyše hejtujú ostatných, negatívne komentujú, plodia závisť a nenávisť na cudzích profiloch sociálnych sietí, riešia cudzie životy, márnia svoj čas na fórach ohováraním, musia mať tie svoje životy šialene smutné a nudné , no nie o tom som chcela…

Pred týždňom som uverejnila fotku svojho zjazveného brucha v náruči s Olivi. Nebol to zámer, Olivi musí byť všade so mnou, ešte aj na záchod keď idem, plače za mnou. Fotka mala mať viac menej informačnú hodnotu, že sa vám chystám predstaviť nový projekt, ktorý som aj predstavila. Nečakala som ani váš obdiv, ani vašu ľútosť. Teda dobre, priznávam, obdiv som troška čakala na tú jednu rysujúcu sa tehličku na mojom bruchu. 😀 Veľmi ste ma však potešili, zaskočili, prekvapili. Toľko správ a komentárov….

Vtedy som si povedala, že ste všetky tak úžasné a odpíšem každej jednej, lež nedalo a nedá sa, čas je naozaj vzácny, preto som sa rozhodla aspoň takouto formou napísať pár slov.
Písali ste mi, že ako by ste vy nezvládli uniesť to, čo sa mi v tehotenstve prihodilo- zlyhanie zdravia, ťažká operácia a čakanie či prežijeme… ale verte mi, že zvládli, my ženy sme silné bytosti, silnejšie než muži….

Písali ste, ako by ste sa nevysporiadali s tak otrasnou jazvou (mám navyše chorobu nehojivosti a bujnenia jaziev)- ale vysporiadali, lebo nič nie je nad ľudský život a ja poprosím hoc aj stovky takýchto jaziev na tele a tvári, výmenou za zdravie a život.
Jasné že som aj ja riešila vzhľad, plastické operácie a podobne, ale vekom má človek iné hodnoty a ma podchvíľou aj napadne, či sa mi to všetko nevracia za tu moju povrchnosť?
Čudovali ste sa že mňa prirodzený pôrod vôbec nebolel? Že pre niekoho je to najväčšia bolesť na svete? Pre mňa to nebolo nič, lebo som si odžila oveľa väčšie bolesti a po pôrode som si povedala, že radšej by som každý mesiac zažila pôrodné bolesti, než znova to všetko…
A koniec koncov, ja nie som jediná, sú stovky a milióny žien, ktoré trpeli a trpia oveľa viac…stalo sa im to najhoršie, čo si vieme predstaviť a napriek tomu ostali silné, nestratili vieru, bojovali a ja si pri ich príbehu poviem, neviem či by som to prežila a či by som ešte chcela ďalej pokračovať…

Preto ako som písala v instagramovej hre 5 právd o sebe- už ma nič iné nezaujíma tak, ako moja láska a zdravie mojej rodiny. A keby som mala ten prsteň zázračný, priala by som si zdravie a život pre všetky deti na svete, lebo tie si nezaslúžia trpieť!

Preto drahé ženy, nerobte svet a život iným ženám ešte trpkejší, než v skutočnosti je… –toto sa netýka mňa, ale v globale tej nenávisti na sociálnych sieťach, kde sa len človek pozrie, tam len každý píše vyjadrenia, ospravedlnenia, vysvetlenia kvôli urážkam, závisti, hejterstvu, všímam si to aj na poľských blogerkách. Riaďte sa heslom ži a nechaj žiť. Nesúďte podľa profilov a fotiek. Normálna žena si predsa nefotí na Instagram trápenie, hádku s manželom, neposlušné deti, nulu na účte, nepochváli sa bavlnenými bombarďákmi ktoré si kúpila či mastnou neumytou hlavu. Instagram je predsa inšpirácia, kde sa dáva to najlepšie, čo máme.

V lete ste mi písali, aké mám krásne fotky, ako super vyzerám, top postava aj v tehotenstve a nikto netušil, koľko trápenia bolo v pozadí…. Keď som si urobila svoju prácu, šla som s manželom do tej jeho, namaľovala som sa, obliekla, išla medzi ľudí…. lebo doma by som sa zbláznila, (keď som ostávala sama doma, aj som bláznila, priznám sa, zas taká silná nie som), bolo to na psychiku, keď som netušila, ako všetko po tej operácií dopadne…

Píšem to tu kvôli tomu, lebo naposledy mi veľa sloveniek napísalo, že predtým než si prečítali pravdu o mne, považovali ma za maminu pipinu a češky to nazvali sbohatlícka maminka a šla som veru do kolien od smiechu z týchto pomenovaní a to, že na ľudí môj profil zle pôsobí, ma aj zamrzelo, lebo mne v živote nik nedal nič zadarmo, ani rodičia, ani manžel, spolu sme bývali v podnájme, nemalii sme ani auto a v podstate nič, až časom sme si niečo malé vybudovali.

Celý život som študovala, viac škôl, okrem marketingu mám vyštudované napríklad aj učiteľstvo a vychovávateľstvo pre detičky v materských školách. Pracovala som a pracujem viac, než hociktorá iná žena, v mladosti som pracovala hoc aj na poli a ľudia sa mi vysmievali že som robotňačka a veru v puberte to ťažšie znášala…

A to že si fotím outfity a iné veci, všetko súvisí s tým čo robím a tieto veci dostávam vďaka tomu, čo robím a čo sa mi veľmi páči si kúpim za zarobené peniaze alebo mi kúpi manžel- bežná vec, tak to chodí asi v každom ľudskom živote. 🙂

Aktuálny outfit pozostáva z jeansov Calzedonia, topánok Timberland, podkolienok Calzedonia, Biely rolák a čiapku som dostala od Štýlové oblečenie a kožúšok z peria od Luxuryfashionbazar- môžete sa aj zapojiť do súťaže o kožúšok, info mám na Instagrame.

Okuliare mám ružovučké krásne Tom Ford z novej kolekcie z www.nudokki.sk, môjho najobľúbenejšieho e-shopu, pre ktorý pracujem a som na to hrdá. Lebo okuliare mám naozaj rada a v tomto e-shope nájdete naozaj originálne kúsky, nielen značky Tom Ford, no v aktuálnej kolekcii ma zaujali práve tieto. Sledujte aj Instagram Nudokki a inšpirujte sa na novú sezónu. Niektoré kuliare budú stáť naozaj za to!

A aby som nepísala len o svojom outfite, pochválim sa i s novou kožušinou na kočík, luxusným krásnym ružovučkým fusakom s odopínateľnou kožušinou a rukavicami značky Bjallra of Sweden, ktorá je dostupná na vandastore.sk / vandastore.cz . A som rada, že tento prestížny obchod otvoril svoje brány aj na Slovensku v kamennej podobe v Bratislave na Paneneskej 34.

Krásny víkend vám prajem.

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk