Pracovať na materskej je ťažké, podnikať v tomto štáte najťažšie

Veľa žien, väčšinou matiek mi častokrát napíše, že ma prestávajú sledovať, lebo môj účet je samá reklama. Že im chýba to, čo som robila, písala a fotila kedysi dávnejšie. Priznávam! V tomto roku som nenapísala ešte nič zmysluplné, nepostujem bežné veci z dňa a ani sa nesnažím ničím zaujať. Akosi zo mňa vyprchalo to nadšenie zo sociálnych sietí a na druhej strane človek ani nemá náladu- veď sa pozrime koľko je tu zla, negatívnej energie, nenávisti, ohováraní, intríg, neprajnosti a všetko čo uverejníte, raz aj tak niekto použije proti vám a prispôsobí si to tak, ako to bude vyhovovať jemu. Na strane druhej- priznávam, (nielen)reklamou sa oficiálne živím už nejaký ten rok (keďže som to vyštudovala, patrilo by sa) a v momentálnom čase dosahuje reklama na sociálnych sieťach absolútny vrchol a keď žena na materskej má možnosť si zarobiť, prečo by to nevyužila, všakže?? A k tomu zárobku. Celý život pracujem, platím účty, splácam hypotéku, mám bežné sny, ako asi každý človek, na ktoré sú potrebné peniaze. Za zarobené peniaze si nekupujem typické ženské rozmarnosti ako drahé kabelky, topánky, investujem ich do niečoho zmysluplnejšieho, ako napríklad teraz robíme s mužom ploty na víkendovom dome a keď sa mi darí, rada finančne pomôžem tým, ktorí to najviac potrebujú a kiež by som mohla pomáhať ešte viac tým, ktorí toľko šťastia v živote nemali, ale toto rozoerať nechcem a nebudem… Nevedela som, či budem pracovať na materskej, ale samo sa to akosi tak prirodzene udialo, že som pracovala deň pred pôrodom a už od prvého dňa po návrate z pôrodnice. Materskú som nedostávala, keďže som sa rozhodla že budem naďalej pracovať v svojom eshope a v reklamnej činnosti a štát samozrejme pracujúcim mamičkám výhody nedáva, ešte si musia platiť sociálne a zdravotné poistenie! Za to že si niečo privyrobia. Aj keď to bolo náročné, akosi som si na tú prácu popri Olivi zvykla. Využívala som každú voľnú sekundu, aj nočný čas, skoré rána a niekedy som sa cítila ako uštvaný kôň, ale proste-zvykla som si, práca ma aj bavila, peniaze sa zišli, stavali sme s mužom víkendový domček.

Stále pracujem, nezaháľam ani sekundu, práca mi už ide od ruky, akosi som si na to pracovné tempo popri Olivi zvykla a aj som ho musela zvýšiť. Teda musela som si zvyknúť. Keď sa vám jeden rok troška viac darí, štát vám to spočíta na daniach, platíte preddavky, vysoké odvody do poisťovní, k tomu keď prirátam bežné účty, suma sa vyšplhá nie na stovky, ale pomaly tisícky eur mesačne a z práce ktorá baví a teší sa zrazu stane povinnosť, lebo niekto to zaplatiť musí. A kto rád chodí do práce?? Keď som robila na úrade, vždy som ochkala, Bóže zajtra zase do práce. A takto nejako sa mi to stalo aj s Instagramom, Bóže dnes musím ísť na Instagram uverejniť fotografiu. Nechápte ma zle, Instagram by ma bavil, mám rada vás moje followerky a stále túžim nabehnúť na postovanie príjemných vecí, aby som vás neotravovala.  Chcela by som fotiť viac outfitov, pridávať inšpirácie, písať zaujímavé texty na svojom blogu, tak ako kedysi. Pracovať popri dieťaťu je ťažké, ale podnikať v tomto štáte ešte ťažšie ( a to podnikám len niečo vyše 3 roky) a keď si už raz na seba uviažete bremeno podnikania, ťažko sa ide z toho von, lebo človek si zvykne aj na prácu, aj na príjem, aj cíti zodpovednosť za ľudí- ostatných partnerov v podnikaní. A viete blbci ešte stále hovoria že ma vydržiava môj muž.

A toto je vlastne prvý outfitový príspevok v totmto, ktorý som sa rozhodla uverejniť. Nie je možno ničím zaujímavý ako celok, nezostáva mi ani veľa času nad rozmýšľaním o outfitov, ale ja milujem luxuxné slnečné okuliare z www.nudokki.sk a pri príležitosti ich fotenia som sa rozhodla, že vám napíšem tento blog. Aby som vám málinko ozrejmila, ako to vlastne je a prečo sa v tomto roku môj Instagram a blog vyvíja ináč a pevne verím že zase si nájdem čas na to, čo ma baví, lebo aj záľuby išli všetky bokom a nechcem aby sa to všetko odzrkaadlilo na mojom zdraví a hlavne chcem aspoň mať hodinku z dňa pre seba.

Pri nafotení outfitu som si vybrala výrazné okuliare Gucci z www.nudokki.sk .Značka Gucci sa radí medzi najpopulárnejšie v módnom svete, výnimka nie je ani okuliarový svet. Okuliare Gucci sú must have kúsok každej milovníčky okuliarov.  Bezpochyby je to moja najobľúbenejšia okuliarová značka. A viete prečo? Lebo vyrába nadrozmerné okuliare a tie ja milujem. Nech sú moderné akékoľvek tvary a farby, čierne oversize okuliare si nájdu miesto u mňa vždy. Aj tieto z novej kolekcie so zaujímavými zlatými straničkami som si zamilovala, ak aj vy, sú dostupné na www.nudokki.sk . Priznám sa, že keď mám super okuliare, mám taký pocit, že si nemusím dať až tak veľmi záležať na mejkape a tiež outfite, pretože s nimi vyzerá každý outfit skvele. Siahla som po klasike- bielej košeli a denim looku. Dlhá denim bunda je z novej kolekcie butikovo.sk a ak si k nej pridám i opások, vyzerá ako šaty, ináč na celý sortiment platí do konca roka zľava 15% s kódom sissque15.

Z outfitu som pridala viacero variácií fotiek a použila som aj dioptrické okuliare pre mňa doposiaľ neznámej talianskej značka Rye&Lye a sú úplne výnimočné, mala som možnosť skúšať a fotiť viacero modelov- nájdete ich v eshope nudokki.sk alebo v Optike Klaudia v Galante. Tak čo, módne maniačky, aký typ slnečných okuliarov plánujete nosiť v tomto roku? Ak nie ste rozhodnutá, navštívte Optiku Nudokki v Bratislave alebo kuknite ich eshop www.nudokki.sk či sledujte ich Instagram @nudokki , uplynulý víkend som fotila krásne luxusné kúsky a fotky sa budú postupne zverejňovať.

K tomu len toľko na záver. Majme k sebe úctu a nekritizujme nikoho, pokiaľ sa neprejdeme v jeho topánkach. Žijeme svoj život a nikdy nemôžeme vedieť o všetkom, čo sa deje v cudzích životoch, kto ho má aký ťažký, jednoduchý, zložitý, úspešný,…. Ešte jedna vec, ktorá ma zarazila, že práve kritiku mi vyjadrili mamičky, z ktorých profilov na sociálnych sieťach sa stal verejný fotoalbum ich dieťaťa.

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk