About Me

Srdečne vás vítam na mojom blogu. Volám sa Silvia Likavčan Cisáriková, narodila som sa a žijem v Čadci. Od roku 2016 som vydatá za úžasného chlapa, ktorý ma najviac podnietil a motivoval práve k založeniu tohto blogu a je nielen mojím manželom, parťákom, kamarátom, ale aj mojím fotografom (i keď sa takmer pri každom fotení pochytíme, lebo samozrejme nevie čítať moje vizuálne predstavy 🙂 ).

Od malička som milovala kreslenie, maľovanie, písanie, kreatívnu a tvorivú činnosť. Aktuálne milujem nakupovanie, obliekanie sa, líčenie, fitness, behanie a celkovo šport, mačky, cestovanie, zdravý životný štýl, dobré jedlo a víno, svoju prácu, pozitívnych a prajných ľudí…

Vyštudovala som Fakultu masmediálnej komunikácie v Trnave, so zameraním na marketing (popri tejto škole som vyštudovala i učiteľstvo a vychovávateľstvo pre MŠ, doplňujúce pedagogické štúdium, štátnu jazykovú školu…) Po všetkých mojich štúdiach som pracovala takmer 5 rokov ako hovorkyňa pre primátora mesta Čadca . Tento druh práce ma postupne prestal napĺňať, respektíve bolo pre mňa náročné zvládať všetky negatíva a úskalia komunálnej politiky, a preto som sa ešte počas tohto obdobia rozhodla založiť svoj vlastný blog (ako odreagovanie 🙂 ), ktorý sa stal už od samotného začiatku jeho existencie celkom čítaný a úspešný, hoci v tom období už existovalo veľké množstvo roky fungujúcich a známych blogov. Avšak, blogovanie nebolo vždy pozitívne vnímané mojím okolím a už vôbec nie v zamestnaní, ktoré som sa rozhodla ukončiť výpoveďou, čo bolo jedno z mojich najťažších, no najlepších životných rozhodnutí.

Blog mi dopomohol asi najviac k novým pracovným možnostiam, k založeniu e-shopu s vlastnou dizajnérskou tvorbou Čiapkovo.sk by Sissque. Na to, že funguje na trhu len krátko, sa celkom dostal a dostáva do povedomia ľudí. Som aspoň málinko na seba hrdá (lebo ja som ináč na seba veľmi prísna 🙂 ), že sa mi podaril dosiahnuť tento malý (ale pre mňa veľký) úspech- mať prácu, ktorá ma nielen živí, ale hlavne baví. Žiaľ, na chudobných Kysuciach, kde žijem, je to s pracovnými miestami mimoriadne biedne.

Čo sa týka môjho blogovania, spočiatku som sa venovala predovšetkým móde a outfitom, neskôr beauty trendom a celkovo životnému štýlu, a teda pôvodne módny blog sa časom pretransformoval skôr na lifestylový. Špecifický je možno spoluprácami so značkami a e-shopmi, svoje prvé blogerské spolupráce som dostala už za neuveriteľných pár týždňov od vzniku a za necelé 3 roky blogovania som získala spoluprácu s viac než 100 subjektami- e-shopmi, značkami, nielen zo SR, ale aj zahraničia (USA, Lotyšsko,UK,…), čím sa mi splnil ďalší sen….

A špecifický je možno aj tým, že som sa ho počas celej doby jeho existencie chystala každú chvíľu zrušiť a definitívne ukončiť blogovanie 🙂 , čo sa však našťastie nestalo, lebo si skutočne neviem predstaviť, kde by som bez neho bola dnes v pracovnej oblasti. Vďaka blogu som získala nespočetne veľa pracovných možností, ktoré využívam neustále až po súčasnosť.

Úprimne sa priznávam, že nie som typ človeka, ktorý by si v živote veril a spočiatku som rovnako neverila, že sa mi podarí blogovaním v tak veľkom konkurenčnom prostredí niečo dosiahnuť a samotné blogovanie som brala asi tak, že vyskúšam na jeden rok, čo to obnáša a potom blog zruším. A dobre že som tak neurobila, pretože práve tento blog bol odrazovým mostíkom nielen k Čiapkovo.sk -vlastnému e-shop s vlastnou dizajnérskou tvorbou, ale i k ďalším aktivitám, napríklad viac než rok pracujem pre e-shop s luxusnými značkovými slnečnými okuliarmi, ktoré boli mojou celoživotnou vášňou a najobľúbenejším módnym doplnkom. Keďže žijem na Kysuciach, je pre mňa náročné pracovne sa presadiť a dostať viac do povedomia, no som vďačná Bohu, mojej rodine, manželovi a všetkým dobrým a predovšetkým prajným ľuďom.

Za svoju blogerskú činnosť som nedostala žiadne hodnotné vyznamenanie, nemám žiaden merateľný úspech, no pre mňa je najväčším úspechom, keď si napríklad do svojho projektu spomedzi stovky až tisícky blogeriek vyberie medzinárodne známa exkluzívna spoločnosť práve mňa, keď si ľudia vážia moju prácu, keď sa majitelia e-shopov ku mne vracajú pravidelne s ponukami na nové a nové spolupráce, a nie umiestnenie v podpriemerných súťažiach bez úrovne, lebo žiaľ ako je známe, v našom štáte je to s podporou a motivovaním blogerov na veľmi zlej úrovni, rovnako ako aj blogerské súťaže, asociácie a podobne. A preto tu môžem s hrdosťou napísať, že za svoj, i keď neveľký úspech, nielen v blogovaní, ale predovšetkým v ostatných svojich pracovných aktivitách, vďačím svojej vytrvalosti, talentu a schopnostiam.

Ďakujem všetkým, ktorí čítate môj blog, za vaše názory, konštruktívnu kritiku, správy, maily, lajky, komenty, lebo hlavne vďaka vám som blogersky aktívna.