V strave preferujem bio kvalitu, nie som žiadna bio matka a toto si zamilujete

Ako by ste sa charakterizovali? Ako sa stravujete a ako pripravujete pokrmy? Jete všetko chutné a nezamýšľate sa nad pôvodom? Alebo všetko príliš riešite a rozpitvávate?  Aké máte návyky a aké návyky predávate svojim deťom?

Ja osobne si vo svojom živote najčastejšie vyberám zlatú strednú cestu. Nerada niečo preháňam, nerada som v pozícií otroka niekoho a niečoho, nerada márnim čas zbytočným premýšľaním analyzovaním a mudrovaním… Týka sa to všetkého, celého môjho životného štýlu, aj stravovania a prípravy pokrmov.

Žijem pomerne zdravý a aj šťastný život. Športujem, starám sa o seba, keď mi čas dovolí, celý život sa stravujem primerane a pomerne zdravo, aj vo svojich 33 rokoch mám rovnakú hmotnosť ako som mala v siedmom ročníku na základnej škole. Z časti ma viedli rodičia k zdravému životnému štýlu a veľa veci som pochopila sama. Snažím sa riadiť heslom, nežijeme preto aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili. Aj keď to je niekedy ťažké a samozrejme častokrát to poruším a doprajem si.

ALE! Keď už varím, keď chystám pokrmy, keď niečo vkladám do úst a predovšetkým, keď varím pre svoju malú dcérku, ROZMÝŠĽAM! A keď už dávam niečo do úst, u mňa vyhráva kvalita nad kvantitou a samozrejme výnimočná chuť.

Milujem vajíčka, mám rada cestoviny na rôzne spôsoby, mäso od tehotenstva príliš neobľubujem a od tohto obdobia som začala mávať chuť na sladké. Cestoviny má rada aj moja dcérka a ona je v jedle veľmi vyberavá  a z toho čo jej poctivo varievam, nikdy nepohrdne bolonskými cestovinami s bio teľacinkou. Cestoviny si pripravujeme aj s manželom, keďže je to rýchle , sýte a vďačné jedlo, ktorého sa človek nepreje. A keď si ich už pripravujeme, dbáme na ich kvalitu a chuť- aby bola výnimočná. Presne taká, akú ponúka bio farma U Zaja , www.uzaja.sk ktorá produkuje fantastické rezance- cviklové, špenátové, chilli, kakaové, fliačky, slížiky, niťovky a ich chuť je skvelá! Také cestoviny nekúpite v žiadnom reťazci. 100% bio kvalitný slovenský produkt, ich chuť je odlišná než chuť tých bežných cestovín, dlhšie sa varia, viac nasýtia.

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

U Zaja je slovenská farmička, ktorá vznikla pred dvomi rokmi. Všetko si pripravujú samostatne, vlastnoručne a zo svojich surovín. Na prípravu cestovín používajú bio vajíčka sliepok z vlastného chovu z voľného výbehu. Ja milujem vajíčka už celé roky. Aj moji rodičia chovajú sliepky. V rodine jedávame väčšinou len tie domáce. Ak kupované, tak z voľného výbehu alebo z podstielky. Zakázala by som klietkový chov! Všetci sa presadzujú za práva zvierat mysliac len na mačky a psíkov a čo také sliepočky- natlačené trpiace v klietkach pod stresom znášajú vajíčka a častokrát je ich život obmedzený na pár dní. A je smutné že napríklad v najväčšom slovenskom potravinovom reťazci J. je problém zakúpiť vajíčka od sliepok z voľného výbehu či z podstielky a doslova tam väčšinou predávajú len vajíčka s označením 3- klietkový chov. Treba si zapamätať, že číslo 3 do kuchyne nepatrí! Troška som odbočila, vrátim sa k chovu sliepok na farme U Zaja. Dokonca tieto sliepočky pijú bio horskú vodu a ich vajíčka sa používajú pri výrobe tých najlahodnejších cestovín, ktoré si môžete teraz objednať aj cez ich e-shop www.uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

S manželom sme si obľúbili pikantné a cviklové, z pikantných si pripravujeme alio olio z osmaženého cesnaku, chilli papričiek, petržlenovej vňaťky a cherry rajčín. Sú zasypané rukolou a parmezánom. Cviklové pripravujeme so špenátom, cesnačikom, sušenými rajčinami, niekedy pridávame mozarellu.

uzaja.sk

uzaja.sk

Nielenže vyzerajú, ale aj chutia skvele!

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

Nie som žiadna biomatka ani nechcem byť, ale Olivinke sa snažím pripravovať všetko domáce a všetko z kvalitných surovín. Hoci takéto jedla príliš neobľubuje, celkovo má problém s jedením, snáď asi aj preto, že je ešte stále kojená. 😀  Pripravujem jej domáce a kvalitné jedlo, lebo ak si už oná vyberá maškrty, tie niekedy až také zdravé nie sú. Sladké chute nemá rada, nemá rada ani deťmi obľubovanú čokoládu, a zamaškrtí si na paradajkách, šunke, korbáčikoch, kuracej kytke, rezníku. Zo všetkých jedál čo jej pripravujem má najradšej spomínané bolonské cestoviny, ktoré pripravujem z paradajok (zbavených kože), mrkvičky, olivového oleja, bio teľacinky a poctivých domácich cestovín od www.uzaja.sk .

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

Okrem cestovín nájdete v ponuke bio džemy, sirupy, vajíčka, domáce knedle ale napríklad i tekuté zlato- liek na krásu i zdravie- poctivé za studena lisované bio oleje v najvyššej kvalite, nádherne luxusne zabalené a môžu byť i skvelým darčekom. Ja mam mandľový, ktorý slúži na vnútorné užívanie pre dospelých a detí od 3 rokov, nesmie sa tepelne upravovať, lebo sa zničia jeho unikátne vlastnosti. Pomáha pri rôznych chorobách, podporuje trávenie, metabolizmus, lieči, skrášľuje, pomáha pri ekzémov, akné,…. Celú ponuku týchto výnimočných olejov i ďalších produktov nájdete v eshope slovenskej farmy www.uzaja.sk .

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

uzaja.sk

Je na vás, akou cestou sa vyberiete, či  chcete žiť a jesť zdravo, ale ochutnať tieto výnimočné kvalitné slovenské bio produkty by ste mali všetci, malí, veľkí, pôžitkári, poctivci, milovníci jedla,… lebo sú skutočne fantastické. Ja vás môžem len informovať, prípadne inšpirovať…

Odporúčam aj unikátne oleje, ktoré v takomto špeciálnom a špecifickom zložení nenájdete nikde, jedine na farme v Nitrici zvanej U Zaja.

uzaja.sk

uzaja.sk