Takmer všetko o zväčšení pier kyselinou hyalurónovou , alebo prečo si máme plniť sny

Keď som sa dala na blogovanie, mala som už zväčšené pery, pretože i to bol môj podnet pri samotnom začiatku s blogerstvom. Priniesť blogovaním niečo iné, odlíšiť sa, ísť s dobou a písať aj o niečom inom, než bolo na blogerskej scéne zvykom. V tom období existovali už roky fungujúce blogy a neustále pribúdali nové a nové, a ja sama som si neverila, že sa uchytím, že obstojím a brala to len ako skúšku na jeden rok, s cieľom po roku blog zrušiť.
Nestalo sa tak, lebo som sa asi uchytila. Asi…Snáď som i zaujala, aspoň niekoho, lebo som tu stále. Aj po takmer 5 rokoch. A dnes s hrdosťou konštatujem, že blogovanie ma nie napĺňa, blogovanie ma živí. A živí oveľa lepšie než napríklad pozícia hovorkyne, ktorú som vykonávala takmer 5 rokov a veľakrát šla s kožou na trh za niekoho, kto si to ani trocha nezaslúžil. Síce aj pri blogerstve idete s kožou na trh, ale sami za seba. A to je rozdiel.

Nebojte sa plniť si svoje sny, aj keby bol celý svet proti vám a vy po niečom veľmi túžite, choďte do toho! Samozrejme musíte mať správny úmysel, čistú dušu, svedomie a dobro v srdci. Neplatí to snáď v prípade negatívnych úmyslov, ktorými môžete raniť druhých.

Zvláštne je však v našom svete, že aj v treťom tisícročí, vo svete plnom výdobytkov, pokroku, sa nájdu nevzdelaní a hlúpi ľudia, pre ktorých sú kozmeticko- estetické zákroky niečím neodpustiteľným. Tým že sa dá človek, žena či muž skrášliť, sa stáva pre nich akýmsi čudom… No tí „vylepšení“ ľudia nie sú o nič horší, ba práve naopak, sú častokrát oveľa lepší, lebo sú spokojnejší, lebo vyriešili možno nejaký nedostatok, s ktorým sa roky pasovali. Ono všetko záleží od pokory človeka, nie od jeho vzhľadu a od toho, ako sa češe, líči, oblieka či celkovo upravuje. Napríklad známa kráska Miss World Alena Shishkova- krásna bola aj pred tými nespočetnými vylepšeniami, ešte krajšia je s nimi a páči sa každému. Lebo hoci má desiatky chirurgických zásahov, ostal jej ten nežný pohľad, hanblivý úsmev, pokora, neprezentovanie sa luxusom ako iné pomyslené celebrity, ktoré sa napríklad len vydali. Samozrejme, že niekedy sa nájdu aj ženy, ktoré nevedia uniesť svoju vlastnú pomyslenú slávu, keď si dajú urobiť napríklad prsia, pery,či vlasy alebo aj nechty 😀 , ale toto súvisí aj s vekom a mentálnou vyzretosťou. Ja som tiež v mladosti brala veci ináč, ako beriem teraz.

Prvýkrát som za zaľúbila do plných pier ešte ako nedospelá, keď som videla film Siedmy hriech a božskú Angelinu Joolie. Nevedela som, či a ako sa dá k takým perám dostať aj na Slovensku, ale túžba vo mne ostala roky, len som nemala odvahu niečo podniknúť, a tak som frčala na balzámoch a leskoch na zväčšenie pier, ktoré nepomáhali samozrejme. 😀

Neskôr som navštívila v Žiline kliniku Dermapoint. Nie kvôli perám, ale kvôli odstráneniu jazvy. Ako som čakala na zákrok, obzerala som si letáky a študovala celú ponuku kliniky. Áno, a vtedy som to tam zbadala. Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou. V roku 2012. A neschádzalo mi to z mysle. Keď som to mala tak blízko. V susednom meste. Ani do hlavného mesta by som nemusela vycestovať. 😀
A začala som s tým otravovať priateľa, môjho terajšieho manžela. Že si nič iné neželám na narodeniny, len pery. Samozrejme že nechcel privoliť. Lebo že budem ako káčer. Otrepaná fráza, ktorej som sa aj bála, no túžba bola silnejšia. A samozrejme, že by som si tie pery mohla kúpiť aj za svoje peniaze, ale viete ako to chodí, chcela som trošku tej zodpovednosti preniesť aj na muža, keby niečo… 😀 (Poznáte, keby to dopadlo zle, mohla by som sa oháňať vetou, nemal si mi to dovoliť a nieto ešte kupovať!) 😀

A tak som po dôkladonom dožieraní priateľa v marci 2013 dostala k narodeninám darčekovú poukážku na aplikáciu kyseliny hyalurónovej, ktorú so podstúpila v apríli 2013.

Pri prvej aplikácií kyseliny do pier mi boli najskôr pery znecitlivené proti bolesti. Zákrok bol na objednávku a na počkanie, trval maximálne 30 minút. Kyselinu mi aplikovala doktorka Petrášová, ktorej som ostala verná až doteraz, a tiež jej špičkovej klinike DERMAPOINT. Po prvom raze som mala modrinky a nevedela som kvôli stŕpnutým znecitliveným perám pár hodín rozprávať. Ale bola som veľmi šťastná. Cítila som sa novo a dôležito.
Na prvýkrát mi doktorka aplikovala 1 ml kyseliny značky Restylane, horná pera 0,6 ml a spodná 0,4 ml. V hornej pere však bol po prvom raze efekt krátkodobejší, tak som aplikáciu zopakovala v júli 2013. Bolo to aj tým, že svoje pery som mala celkom malé a túžila som po plných perách. V tom roku som bola ešte jedenkrát, v decembri 2013, kedy pery dosiahli už plný tvar a pekný efekt.

Po prvom raze aplikácií kyseliny, nie všetci ľudia na to prišli, že mám niečo s perami. Tvrdili, že som iná, no nevedeli prísť na to, v čom. Napríklad moja babka prišla na to hneď, hoci som jej klamala, že mám alergiu, povedala, že ona videla v telke ako sa do pier pichá taká látka aby boli veľké. Sestra na to neprišla, tipovala že mám niečo s obočím či dokonca s očami.
A teraz milé čitateľky, viete koľko ľudí vo vašom okolí, koľko vašich známych má urobené pery a vy to vôbec nevidíte, netušíte? A keby len pery… Ale aj viečka, botoxy, aptos nite,… Dokonca poznám prípady, kedy to ani partner nezistí na svojej partnerke. Lebo o tom to je…. Je samozrejme na rozhodnutí človeka, či si dá pery prirodzene zväčšovať,tak, aby si to okoloie nevšimlo, či túži po mega plných perách, po ktorých som túžila aj ja, no neskôr som od nich upustila.

Od apríla 2013 som chodila na dopĺňanie kyseliny 2-3 krát ročne až do septembra 2016, čiže takmer 4 roky, ale dopĺňanie bolo už len v malinkom množstve od 0,3 ml až 0,7 ml. Dopĺňanie je potrebné, hlavne zo začiatku, ak si chcete pery udržať a potom prídete do štádia, že vám držia celé mesiace i roky, som chodiaci príklad, hoci ich mám už o polovičku menšie ako kedysi, kyselina stále drží aj po vyše dvoch rokov. A od toho času až doposiaľ som odporúčala Dermpoint Žilina desiatkam až stovkam kamarátok a vám čitateľkám a teší ma, keď mi to napíšte verejne alebo v správe súkromne, že ste spokojné a že mi ďakujete za tip.

Naposledy som bola na aplikácií kyseliny v septembri 2016, v januári 2017 som otehotnela, kojila a kojím doteraz a stále nemám na nič čas a doposiaľ som si nedala pichnúť ani len desatinku mililitra, i keď už začínam uvažovať trošinka. Pery mám o polovicu menšie než v tehotenstve, dokonca sa priznám, aj sa troška nechápem, ako som ich mohla také veľké nosiť, no vtedy je človek zavodnený, opuchnutý, zadržiava sa voda v tele, áno aj v tvári niekedy, aj v perách častokrát a u mňa si to odniesli práve tie pery.

Hoci mám momentálne pery už menšie, (naživo až niekedy neviditeľné, iné je to keď ich mám nalíčené a tiež selfie opticky zväčšuje- čiže fotky niekedy opticky klamú) no myslím si, že kyselina v nich stále pekne drží, lebo v Dermapointe používajú najkvalitnejšiu značku kyseliny- americkú JUVEDERM (používajú ju s obľubou ruské modelky, aj spomínaná Alena Shishková).

Celé roky som navštevovala len žilinský DERMAPOINT a pery som si dávala dopĺňať len tam a nikde inde- u MUDr. Petrášovej a MUDr. Piršelovej.

Videla som na vlastné oči, s akými perami prišla kamarátka, ktorá si kúpila na zľavomate kupón Pery za polovicu…. a vrátila sa so šiestimi hrčkami.
Videla som, koľko peňazí vyhodila ďalšia kamarátka za síce lacnú kyselinu, ale zase nie tak kvalitnú, a teda s krátkou trvanlivosťou. Bola síce o polovicu lacnejšia, ale efekt žiaden, nakoľko sa vstrebávala snáď po týždni, tak kamarátka behala na aplikácie ako na klavír, až to po čase vzdala.

Doktorka mi rozprávala, čo všetko musela opravovať. Koľko spackaných pier dávala dokopy. Aké nebezpečné sú niektoré látky v perách. Kam až môže dôjsť neprofesionálna aplikácia. O upchatí cievy až k odumretiu časti pier.

Môj názor je taký, že ak si už niečo so sebou nechám robiť, zverím sa do rúk školenému personálu, špičkovým lekárkam, dermatologičkám, ktoré svoju prácu robia zodpovedne, ktoré sú študované, pracujú pod prísahou ako ostatní lekári, ktoré sa školia po celom svete a práve títo lekári sa školia viac než hociktorí iní.

Určite vás bude zaujímať, koľko také pery vyjdú v DERMAPOINTe. Ceny sa netreba báť. Je porovnateľná a lepšia než hocikde inde a to aj vzhľadom na kvalitu kyseliny. 1 ml stojí 250 eur a na prvýkrát vám doktorky v Dermapointe nikdy neaplikujú viac ako jeden celý mililiter, čiže krásne pery môžete mať aj za necelých 200 eur a navyše s kvalitnou kyselinou bez nežiadúcich účinkov.

V Dermapointe používajú spomínanú najkvalitnejšiu kyselinu značky JUVEDERM, ktorá obsahuje lidocaín na znecitlivenie pier proti bolesti. To, či pichnutie bolí, závisí od citlivosti človeka, podľa mňa to nie je žiadna bolesť.

Na pichnutie sa používa buď ihla alebo kanila, ktorú zavedú až na miesto vpichu.

JUVEDERM je top kyselina, ktorá sa nehrčkuje a je značne trvácna– to je pre mňa naj výhoda a má dlhú výdrž. Mám skúsenosti aj s inou značkou, no ja osobne si už nikdy inú značku nedám, dokonca aj kamarátky, ktoré používali inú značku a vyskúšali Juvederm, ostali mu verné.

JUVEDERM má viac druhov kyseliny, do pier sa aplikuje Volift ale aj Voluma, rovnako ako i do kontúr pier, ak nechcete objem, ale len zvýrazniť malými vpichmi kontúry. Do spodnej pery niekedy doktorka zvykne aplikovať aj JUVEDERM ultra 2, ktorá sa aplikuje aj do vrások a má veľmi veľkú trvanlivosť v spodnej pere.

Okrem pier a kontúr si môžete dať pomocou kyseliny napríklad dvihnúť poklesnuté kútiky pier. Alebo staršie ženy si s obľubou dávajú vypĺňať vrásky nad perami. Ale i na tvári.

Aplikácia kyseliny naše pery i pleť omladí, hydratuje a celkovo aj tvár s plnšími perami vyzerá mladšie, sviežejšie, žiarivejšie.

Ak sa pohrávate s touto myšlienkou a plné pery vám neschádzajú z mysle, neváhajte a objednajte sa čím skôr. Buď na telefónnom čísle 0905396068 alebo navštívte stránku pre viac info: www.dermapoint.sk . Navyše do konca roka 2018, budete mať zľavu 10% z celého zákroku, ak spomeniete doktorkám, že máte zľavový kód SISSQUE. Stačí, keď budete sledovať Dermapoint na Facebooku alebo budete jeho fanúšikom na Instagrame.
Klinika Dermapoint so špičkovým a profesionálnym prístupom, školeným personálom a krásnymi na úrovni priestormi sa nachádza v Žiline za plavárňou, kde je možnosť aj parkovania alebo auto môžete zaparkovať pred OC Dubeň/ Carrefour, odtiaľ to už je len kúsoček pešo.

A na záver k tomu strachu. K strachu z nepochopenia okolia a z toho, že by vás ľudia odsudzovali.
Verte tomu, že vzdelaní, inteligentní, rozumní ľudia s pokorou vás neodsúdia. Ani tí, čo vás milujú a vo vás veria. Lebo nie je čo odsudzovať. Veď ide len o pokrok v medicíne a v oblasti beauty trendov, ktorý sme sa rozhodli využívať. A je pre nás ľudí, nie pre zvieratá.
A kto určuje čo je vkusné a čo nevkusné? Mne určite prídu vkusnejšie veľké pery na zaujímavej žene, ktorá ich vie nosiť, než vyrastené čierne korienky na odfarbenej blondíne alebo neprirodzene dlhé umelé nechty. A čo je vlastne viac umelé? Doslova umelé nechty a umelé mihalnice ktoré v dnešnej dobe takmer každý toleruje alebo kyselina hyalurónová v perách, ktorá je látkou telu prirodzená?

Myslím si, že to je každého osobná vec, čo a ako sa rozhodne využiť v oblasti beauty trendoch, dermatológie a estetickej medicíny. Každý máme iný vkus a predovšetkým každý má iný štýl, iný šmrnc. A ak vás budú ľudia za čokoľvek odsudzovať a vy ste aj napriek tomu dobrí vo svojej podstate, kašlite na takých ľudí. Nestoja vám za nič. Alebo minimálne za jedno vám stoja, dokážte im, že ste lepší ako oni. Že máte na viac.
Aj ja mám takú životnú skúsenosť- bola som negatívne vnímaná kolektívom vo svojom bývalom zamestnaní. Boli ohováračky, boli intrigy, posmievačky- aj za moje blogovanie. A ja som dobrovoľne odišla, s čistým svedomím, s pocitom víťazstva, lebo ja som nikomu neublížila, len som bola pre kolektív alebo aj pre hlupákov iná, hoci som si svoju prácu robila poctivejšie, než ostatní.
Lebo som mala blog (asi jediná na Kysúcách :D) a ešte nezapadala som do ohováračskej partie, vo voľnom čase som sa venovala rodine a nechodila oslavovať, po chatách a tak.
A pracovala som si na svojom sne, svojom blogu, za ktorý sa mi dostal neraz výsmech. A teraz sa semtam pousmejem nad bývalou súdržnou partiou, ktorá bola proti mne a ktorá už neexistuje. Logicky- keď si takéto typy nenájdu obeť, začne bojovať každý s každým a každý proti každému. Ešteže som tam už není celé roky, lebo ktosi by si to musel predsa odniesť. 😀

Ale som napriek tomu vďačná. Za všetkých ľudí v živote treba byť vďační, lebo vás formujú. Buď vám ukážu, že nechcete byť ako oni, alebo vám tak neprajú, že vás to posilní a idete ďalej a ešte lepšie.
A tých dobrých ľudí si treba v živote vážiť a nepustiť ich. To už vy budete cítiť.
Týmto ja nechcem tvrdiť, že sa mám v pracovnom živote super top, to nie, všetci máme problémy, aj mne niekedy ide blogerstvo a moja práca na nervy, aj ľudia, aj všetko, ale mám čisté svedomie, pokojnú myseľ a teda som spokojná. A to je veľmi podstatné. Lebo neviem si predstaviť žiť život v koži niektorých ľudí, s ktorými som mala a možno aj niekedy mám tú česť spolupracovať. Ale o tom možno niekedy nabudúce alebo v tej sľúbenej knihe.

www.dermapoint.sk

www.dermapoint.sk

www.dermapoint.sk

www.dermapoint.sk

Takto vyzerá zabalená injekcia kyseliny hyalurónovej najkvalitnejšej značky JUVEDERM

www.dermapoint.sk

www.dermapoint.sk

www.dermapoint.sk

www.dermapoint.sk

Moje pery v súčasnosti, keď sú nalíčené a nenalíčené

Moje pery bez kyseliny a po aplikáciách kyseliny

www.dermapoint.sk

Moje pery v tehotenstve, kedy navyse zadrziavali vodu a pery teraz

www.dermapoint.sk

www.dermapoint.sk

Dermapoint priestory

v Dermapointe sa môžete dať aj omladiť špičkovými najmodernejšími prístrojmi. Zatial som neskúšala, ale určite vyskúšam niekedy v budúcnosti 🙂