Takmer všetko o mojom cvičení, formovaní postavy, stravovaní, životnom štýle a premenách- 1. časť

Viem, že som vám tento článok stokrát sľubovala a nejako som sa k nemu nikdy nevedela dokopať, teda bol to práve ten nedostatok času, veď samé ste si možno všimli, že mávam problém aj s pravidelným uverejňovaním príspevkov, týkajúcich sa outfitov a módy. A práve teraz, v lete, keď som najviac zaneprázdnená, sama sa čudujem, že som sa k nemu prinútila. Práve keď rozbieham niečo nové, keď mám starostí a myšlienok až nad hlavu, predsa som sa k nemu dopracovala. Asi to bude tým, že písanie istým spôsobom niekedy beriem ako relax. 🙂 Už vopred som dala názov 1. časť, lebo viem, že to môže a isto pravdepodobne aj bude mať pokračovanie.

Nedá sa napísať a zhrnúť do jedného článku všetko, čo vás zaujímalo a zaujíma, preto dúfam, že pri písaní druhej časti ma podnietia práve otázky od vás.

Je ťažké aj nejako začať a ani neviem, ako by som vlastne začala…. asi od základnej a strednej školy.

Vždy som patrila a patrím k nižším ľuďom, meriam 159 cm. Nikdy som nebývala na základnej a strednej škole extra štíhla, vážila som 49-50 kg, športovala som primerane, behávala som dlhé trate. Necítila som sa tučná, neriešila som príliš postavu a hmotnosť, neskúšala diéty.

Po ukončovaní strednej školy, počas maturít, nastal nejaký zlom, prestala som jesť, prestalo mi chutiť jedlo, chudnúť som neplánovala! No a navyše, po maturitách, počas letných prázdnin som išla na brigádu do kukurice, kde bola veľmi nekvalitná strava, ktorá mi uškodila asi najviac. Skončila som s vážnymi zdravotnými ťažkosťami, ktoré skončili operáciou (ako sa hovorí v hodine dvanástej) a viacnásobnou hospitalizáciou v nemocnici. No a po prvej hospitalizácií v nemocnici som schudla na 40 kíl (mínus 10kg pri mojej výške za veľmi krátky čas je celkom dosť)a vyzerala som asi približne takto,(síce tu už mám asi nejaké 2 kilečká navyše). 🙂 Možno v ďalšom článku ukážem aj tú 40kilovú, ak nájdem. 🙂

42 kg

42 kg 2
A paradoxne, v tejto dobe som sa cítila najtučnejšia. Šalela som napríklad z toho, keď som si sadla a rozpleskli sa mi tie chudé stehienka, respektíve koža na nich, nechápala som, že ako môžem mať také veľké a obludne tučné stehná. (Pritom som ich mala najtenšie za celý môj život. 🙂 ) Nikdy som nechcela pribrať, práve naopak, kúpila som si váhu a každý deň som sa vážila. No a v tejto dobe som nešportovala, ale bola som posadnutá chodením pešo. Žila som v Trnave a pokojne som chodila z jedného konca Trnavy na druhý koniec pešo, aj dva- trikrát denne! 🙂 Denne som nachodila aj 4-5 hodín a jedla som samé „hlúposti“ , takmer všetko sladké- ráno sladký koláč, obed sladký koláč alebo cestoviny a večer sladký jogurt s koláčom. 🙂 Asi telo nemalo z čoho čerpať energiu a vyžadovalo si cukor.

Po skončení výšky som sa z nejako dostala z prílišného a nezmyselného riešenia postavy, no neprestala som sa vážiť každý deň, ale ono je to zase dobré! Treba sa vážiť každý deň a kontrolovať sa, lebo keď človek prekročí istú hranicu, je už neskoro! Priberá sa ľahúčko a nenápadne, ale chudne sa nesmierne ťažko a zdĺhavo . Babyy, tento odstavec si prečítajte zas a znova. 🙂 Ktoré nemáte váhu, rozmýšľajte nad jej kúpou. 😉

Dnes mám naspäť takmer 49-50 kíl a som celkom šťastná a spokojná.

Teda nie úplne, stále samozrejme riešim v hlave hmotnosť a postavu…. Ale to sme my baby, však? Všetky to poznáme a naše polovičky zvyčajne nemajú pre toto pochopenie.

Čiže som niekoľko kíl pribrala, neprekáža mi to väčšinou, teda samozrejme, že mám dni a nálady, kedy áno a sama niekedy neviem čo chcem a chcem byť zase 40kilová. 🙂 Typická ženská vlastnosť, nikdy nevieme presne, čo chceme. 🙂

Pribrala som, ale zdravo a na svaloch, teda aspoň myslím. 🙂 Cítim sa troška ženskejšie, hoci tie kilá išli do svalov.
Geneticky mám skôr chlapčenský typ postavy. Nemám vyštíhlený pás, nemám boky, mám široké rebrá, tuk sa mi ukladá do brucha a nemám/ nemala som prsia.

Čo sa týka postavy, k formovaniu a k cvičeniu som sa dokopala až po plastickej operácií pŕs 😛

Vtedy má človek celkovo zakázanú na pár mesiacov akúkoľvek námahu a keď sa už môže hýbať, je rád. A nielen mňa, ale i viaceré moje kamarátky motivovala práve plastická operácia k cvičeniu. Po nej som si povedala, keď už vyzerám konečne aspoň trocha ženskejšie, chcela som tak vyzerať ešte viac. Zatúžila som mať aj zadok a hľadať chirurga v tejto veci by bolo celkom od veci, tuším sa na Slovensku sa tieto operácie ani nerealizujú a v podstate, neviem si ich ani predstaviť, no ževraj v USA sú na dennom poriadku a sú mimoriadne populárne. Neuznávam ich rovnako, ako ich neuznáva väčšina ľudí, no časom sa môžu stať populárnymi aj u nás na Slovensku, teda myslím, že keď k nám príde vo veľkom trend veľkých zadkov z Ameriky, tak ako trend umelých pŕs, udomácnia sa aj u nás. Netreba mať voči ničomu predsudky. Proste taký je život, doba, naše storočie. Zmeniť to nezmeníme, musíme si zvykať. 🙂

Dala som sa teda na cvičenie vo fitnescentre s cieľom zväčšiť zadok a zoštíhliť pás.

Začala som cvičiť koncom mája 2014. Ak sa ma pýtate na radu začiatočníčky, darmo sa ma pýtate. Na začiatok, na prvé týždne, mesiace, je tréner alebo skúsený človek, ktorý sa tomu rozumie, nevyhnutný. V každom dobrom fitku existuje tréner, ktorý vám niekedy poradí bezplatne alebo si môžete predplatiť hodiny. Investícia do seba a svojho zdravia je predsa najlepšou investíciou. To isté sa týka aj jedálnička, nie každá z vás chcete zväčšovať zadok, zostíhľovať pás, tak ako ja…. Mnohé z vás chcú schudnúť zadok, pribrať na postave, mnohým z vás sa veľké zadky nepáčia….

Do fitka som sa odhodlala ísť cvičiť s jediným zámerom, ako som spomínala- zväčšiť zadok a zoštíhliť pás, neriešila som, či ma to bude  alebo nebude baviť. A cvičenie sa odvtedy stalo mojou drogou, vášňou, súčasťou môjho života.

Počas neho som si prešla som rôznymi peripetiami, cvikmi, diétami a doplnkami, až kým človek sám nepríde na to, čo mu najviac vyhovuje.
Raz som bola na proteínovej diéte, potom na sacharidovej, po nej som jedla extrémne dávky bielkovín, skúšala som aj sacharidové vlny, potom som to preháňala s výživovými doplnkami, užívala som napríklad kreatín, ktorý sa ženám príliš neodporúča. Cvičila som takmer každý deň a precvičovala som s ťažkými váhami každú partiu tela, všetky svaly, čo už teraz nevidím príliš ako pozitívne rozhodnutie. Teda, ak chcete ostať pri ženskej postave a nie je vaším cieľom mať široké ramená a ruky, cvičte tie oblasti, ktoré chcete zmeniť- vylepšiť. Alebo pokiaľ sa nechystáte na súťaž.

Aj toto sa ma pýtate, či sa nechystám na súťaž, určite nie, pre jeden deň, čo všetko musia súťažiace podstúpiť, keď to už berú ozaj vážne… A ja keď sa už do niečoho pustím, tak to naozaj beriem veľmi vážne. A neviem, či tieto súťaže majú nejaké dlhodobé benefity a prínosy, čo sa týka zdravia, postavy, psychiky a podobne. U mužov mi príde profesionálne venovanie sa fitnessu úplne bežné, prirodzené a akceptovateľné, na rozdiel od žien. Jeden deň je všetko krásne alebo jednu sezónu, potom o pár týždňov býva v mnohých prípadoch začiatok konca kariéry mnohých fitnessiek. Alebo ich kariéra má vo väčšine prípadoch kratučké trvanie, tak rýchlo ako na sebe zamakajú a mnohé z nich sa dostanú napríklad z hmotnosti 70 kg na 45 kg za krátky čas, čo ich veľmi obdivujem a skláňam poklonu, no za rovnaký čas aj mnoho z nich skončí, neunesú nápor a tlak, čo obnáša profesionálne venovanie sa tejto športovej disciplíne. Určite aj vy poznáte veľa takých známych prípadov.

Zahraničné celosvetovo známe fitnessky sledujem už nejaké mesiace, či roky, tie sú na inej úrovni vďaka nemalej finančnej podpore od sponzorov a z tejto podpory nielenže dokážu žiť na úrovni, ale aj skvele zarábať na niekoľko rokov, nakoľko sú veľmi presadzované komerčným štýlom… Osobne ma fascinujú tieto ženy: Michelle Lewin, Emily Skye, Paige Hathaway, Andreia Braizier, Anllela Sagra, Alexandra Bring, Jen Selter,…

Od mája 2014 začiatku cvičenia do augusta 2014, po diétach som schudla na 43 kg, zadok sa mi zmenšil úplne, dosiahla som presný opak toho, čo som si želala, no zase na druhej strane sa mi výrazne zoštíhlil pás.

Premeny počas prvých troch mesiacov- Jún- Júl- August 2014, zo 48 kg na 43,5 kg

Processed with Moldiv

Nebola som s výsledkom úplne spokojná, stále som túžila nabrať ženské tvary. Začala som cvičiť tzv. zhadzovačky- napríklad pri mŕtvych ťahoch a drepoch, začínala s prázdnou tyčou a postupne nakladala čo najviac zvládnem, po 10 opakovaní a po maximálnej váhe zase postupne zhadzujem závažia až po prázdnu tyč. Do jedálnička pridala väčšie množstvo bielkovín- tvarohy, cottage, steaky- kuracie, hovädzie….

Zhadzovacie metódy, teda aspoň podľa seba, môžem odporúčať tým, ktoré chcete pribrať na svalstve a v strave je potrebné prijímať zvýšené množstvo bielkovín. Za cca 2 mesiace som pribrala napríklad na zadku z 81 cm na 86 cm, v páse som nepribrala ani centimeter.
A to je to, čo vás asi zaujíma, moja premena, tu ju môžete vidieť, po takmer 10 mesiacoch cvičenia (s jednou 6-týždňovou pauzou).

August 2014 po 3 mesiacov cvičenia obvod zadku 81 cm- 43,5 kg a marec 2015 obvod 88 cm a 47 kg.

Processed with Moldiv

V marci 2014 som mala telo tvorené z tuku, vážila som 46 kg, miery 89-75-83 a o rok na to 48 kg, miery 90-63-88 a vyzerala som oveľa štíhlejšia. Názorná ukážka toho, že sval je omnoho ťažší než tuk.

Processed with Moldiv
V decembri 2014, do polovice januára 2015 som mala spomínanú menšiu pauzu, od polovice januára som začala opätovne cvičiť zhadzovačky, avšak výsledky už nebolo vidieť, preto približne od apríla 2015 cvičím podľa tréningového plánu, od žilinskej skupiny Fittcouture- ďakujem :-).

Od apríla tohto roku som však prestala precvičovať všetky svaly a cvičím už len na dve partie- brucho a zadok. A neľutujem, urobila som dobré rozhodnutie, chcem vyzerať žensky, nechcem mať hrubé ruky, široké ramená, veľké stehná, chcem mať len väčší zadok a štíhlejší pás.

Forma Apríl 2015

Processed with Moldiv

apríl 2015

apríl 2015 (4)

apríl 2015 (3)

apríl 2015 (2)
Od apríla do júla 2015 som pribrala opäť niekoľko cm na zadku, pás mi ostal stále rovnaký. No začala som mohutnieť, úplne som zabudla, že existuje kardio.

Postava mi po mesiacoch intenzívneho cvičenia začala celá mohutnieť, uvedomila som si to asi pred vyše mesiacom, (hoci som precvičovala už len tie dve spomínané partie, no v podstate aj pri nich sa zapája takmer každý sval), moja hmotnosť sa vyšplhala na 50 kíl, preto som začala vo väčšej miere s kardiom. Po takmer roku som sa aktuálne vrátila ku kardiu!!! Takmer rok som zabúdala, že nejaké kardio vôbec existuje. 😀 Zas keď chcete priberať na svalovej hmote, kardio by som ja osobne vynechávala.

Čiže teraz, keď už mám ako tak troška splnený sen o svojej postave, fitko navštevujem približne 2 krát týždenne a minimálne 3 krát týždenne dávam kardio- behám 6-10 km, moja aktuálna hmotnosť je 48,5 kg, tuk v tele 18%, avšak táto hodnota bola po týždňovej dovolenke, po absencii cvičenia a nezdravom stravovaní :-). A čo ma naposledy veľmi potešilo, jedna slečna, ktorá ma doteraz poznala len z fotiek, videla ma reálne pred týždňom a poznamenala, že v skutočnosti vyzerám chudšia ako na fotkách. 🙂 Môže byť na tom aj nejaká pravda, lebo väčšinou pridávam fotky z fitka po cvičení, kedy ma človek napumpované svalstvo. 🙂 Nikdy nazabudnem na vyjadrenie kamaráta, ktorý cvičí len sem-tam. “Mne by stačilo, keby som vyzeral stále tak, ako vyzerám, keď docvičím vo fitku.” 🙂 Toto si niekedy poviem aj ja. 😀

aktuálna forma 3

aktuálna forma 2

aktuálna forma 5

aktuálna forma 6

aktuálna forma 7

aktuálna forma

Processed with Moldiv

 

Moje cviky

Cviky na zadok

Viem, že niekomu to možno nič nepovie, no pokúsim sa v ďalšej časti článku aj nafotiť alebo si pozrite nejaké moje videá na youtube silvia.cisarikova alebo si tieto cviky vyhľadajte v google:

Základom môjho cvičenia sú drepy s činkou na chrbte

Na rozcvičku:
35 drepov s prázdnou tyčou (20 kg)
20 drepov v kombinácií s výpadmi s prázdnou tyčou (20Kg)
30 drepov do strán, striedavo prenášam celú svoju váhu na pravú a ľavú stranu

Po rozcvičke idem na to: 🙂
16 drepov s 30 kg
14 drepov so 40 kg
12 drepov s 50 kg
10 drepov s 60 kg
8 drepov s 65 kg
6 drepov so 70 kg

Môj rekord- 80 kg.Pozor, pri drepoch je dôležité, aby ste mali vystretý chrbát, vzpriamenú hlavu, aby ste neprepínali kolená za špičky, aby ste váhu prenášali do zadku, nie do stehien. Radšej nedrepujte príliš nízko, podstatou je, aby ste najväčší tlak cítili v zadku, nie v stehnách.

Drepy na multipresse

Ak drepujem na multipresse, nepostavím sa pod činku vzpriamene, ale na šikmo, niečo ako mierne v ležme, špičky sú čo najviac vpredu. Na multipresse zvyknem robiť 10 sérií po 10 opakovaní s cca 40-50 kg.

Mŕtve ťahy
Kedysi boli moje obľúbené, dnes ich cvičím len zriedka. Cvičím ich podobne ako pri drepoch, postupne si pridávam závažia, začínam 16 opakovaní s prázdnou tyčou, končím so 6 až 8 opakovaniami s čo najvyšším závažím. Pri mŕtvych ťahoch je dôležitý vystretý chrbát, vzpriamená tvár a opäť neprepínať kolená za špičky, ale tlačiť váhu do zadku.

Zakopávanie v stoji a v ľahu
V stoji na kladke začínam 16 opakovaní s 5 kg, potom 14 opakovaní s 10kg, 12 opakovaní s 15 kg, 10 opakovaní s 20 kg. V ľahu 16 opakovaní s 5 kg, 14 opakovaní s 10 kg a 12 opakovaní s 15 kg.

Roznožovanie a znožovanie /Abductor a Adductor
Na striedačku vykonávam v troch sériách po 20 opakovaní, pridávam si závažie, začínam napríklad s 35 kg, končím so 45 kg. Na abductore robím aj drepy s roznožovaním, tak, že sa postavím čelom vzad a chytím sa operadla. Začínam so 70 kg, končím s 85 kg, tiež 3 série po 20 opakovaní.

Výpady a výpady so zakopávaním s 10 kg závažím na chrbte. Urobím približne 75 výpadov klasických a 75 so zakopávaním.

Dvíhanie panvy s 10 kg závažím 30 opakovaní 3 série.
Vyhýbam sa predkopávaniu a legpressu- neznášam tento stroj a cviky na ňom. Necvičím vždy všetky tieto spomínané cviky naraz, vyberám a kombinujem si také, na ktoré mám náladu. No z fitka nikdy neodchádzam bez poriadnych drepov. 🙂

Cviky na brucho:

Skracovačky a skracovačky s nohami kolmo, cca 300 opakovaní
Skracovačky so závažím na členkoch
Skracovačky na rovnej lavičke v kombinácií so zdvíhaním nôh do vzduchu so závažím na členkoch
Brušáky na šikmej lavičke
Brušáky na stroji
Obraty v sede so záklonom s činkou vinbell
Obraty v stoji s tyčou striedavo na ľavú a pravú stranu
Záklony do boku, do pravej a ľavej strany s cca 6 kg činkou vinbell.

Z cvikov na brucho si vyberám tiež tie, na ktoré mám aktuálne náladu, niekedy cvičím dlhšie, inokedy kratšie, obvykle na tieto dve partie zadok a brucho cvičím hodinu až hodinu a pol.

výpady na mieste

drepy

Pri cvikoch sa už dva mesiace neviem zaobísť bez môjho tréningového korzetu objednaného z Ameriky. Úžasná vecička na držanie chrbtice, ale aj na zoštíhlenie.

tréningový korzet
Výživové doplnky, ktoré užívam:

Scitec Nutrition PFX na spaľovanie tukov- nezdá sa mi, že by boli nejako účinné 🙂
Aminokyseliny BCAA od značky Scitec alebo Biotech – užívam len v tréningové dni
Proteínové nápoje, najradšej mám asi tiež od značky Scitec- rôzne príchute alebo Weider s príchuťou mliečnej čokolády- pijem len v tréningové dni
Kamzík- výživový doplnok na kĺby- každý deň, kúra po dobu 2 mesiacov

doplnky SCITEC

Ako sa stravujem:

Ráno vypijem 3 dcl teplej vody s citrónovou šťavou a 0,5 l bylinkového čaju.
Ak idem cvičiť, chodím cvičiť väčšinou doobeda a úplne na hladno.
Po cvičení vypijem proteínový nápoj.

Raňajky:

V tréningový deň raňajkujem dosť neskoro, okolo 11 hodiny a zvyknem jesť proteínový chlieb Alnatura alebo chlieb Alnatura s ľanovými semienkami s volským okom (1-2 ks) , alebo miešané vajíčka, či omeletu z jemných hnedých ovsených vločiek a dvoch vajíčok. Niekedy si dám navyše aj pol jogurta alebo tvarohu.

Desiata:

Zelený čaj s citrónom- 0,5 l alebo zeleninovo-ovocné smoothie

Obed:

Zvyčajne kurací alebo hovädzí steak, losos, tuniak, hnedá ryža alebo zemiaky, alebo namiesto prílohy si dám opäť proteínový chlieb.
Niekedy zvyknem obedovať paradajkovú polievku z čerstvých paradajok alebo mozarellu capresse, či tatarák zo surového hovädzieho mäsa alebo rýb, či carpaccio. Niekedy si dám aj cestoviny.

Olovrant:

Ako kedy, buď si dám syr alebo proteínovú tyčinku alebo zvyknem niekedy zhrešiť aj niečím nezdravým, aj keď toto vám nemôžem odporučiť. 🙂 No zvyčajne ak mám chuť na sladké, vyberiem si niečo zo zdravšej varianty.

Večera:

Buď ju vynechám alebo často sa mi stane, že si spojím obed s olovrantom do skoršej večere.
Nie je to ukážkový príklad stravovania, ale v globale sa snažím jesť zdravo, zdravé suroviny, snažím sa vyhýbať sacharidom, mastným tukovým jedlám, vyprážaným jedlám, pečivu a sladkostiam. No žiaľ, nedarí sa mi jesť 5 krát denne, ako by sa patrilo a ako to odporúčajú všetci odborníci.

čaje

chlieb

raňajky 2

raňajky 1

hnedá ryža a vločky

hovädzie steaky

obed tuniak steak

tatarák hovädzí

špenátové smoothie

keď mám chuť na sladké

Príklad proteínovej stravy:

Processed with Moldiv

Príklad sacharidovej stravy:

sacharidová strava

 

Moja osobná rada:

Cvičte a starajte sa o svoje telo preto, pretože vás to baví a napĺňa, nie preto, lebo je to in. Len tak sa pri cvičení dokážete odreagovať, vypnúť, uvoľniť, vyčistiť si hlavu…. Ak to budete robiť len kvôli tomu , že chcete nejako vyzerať a je to trend, nikdy to neprinesie vytúžené ovocie, neudržíte si pravidelnosť a dlhodobosť, vrátite sa s postavou i životným štýlom naspäť a celé to môže byť horšie, ako na samotnom začiatku. Ja cvičím 15 mesiacov, nechcem nikdy prestať, neviem si predstaviť bez cvičenia život, ak necvičím týždeň, ľahko si od toho síce odvyknem, no začnem byť nesvoja. Nie som to akoby ja, som nervózna a niečo mi chýba. Všetko sa zmení po tom, čo si zacvičím a potom to chcem viac a viac….. Síce tiež som začínala cvičiť s istým zámerom a cieľom, no postupne ma to tak chytilo, že samotné cvičenie je pre mňa viac dôležité, ako jeho výsledky.

Troška bruchoo- moja problémová partia, no urobila som, čo sa dalo urobiť:

bruchooo3

bruchoo2

bruchoo

Moje ciele do budúcnosti:

Chcem stále cvičiť a športovať pre svoje zdravie, radosť a potešenie.

Nechcem už nikdy prestať s kardiom.

Cvičiť chcem stále a naďalej len na dve partie, brucho a zadok, možno raz za mesiac pridám chrbát alebo ruky.

Viem že je to absolútne nereálne, no chcela by som schudnúť v páse aspoň 5-7 cm a pribrať tieto centimetre do zadku.

Bola by som aj spokojná, keby sa mi podarilo schudnúť nejaké to kilečko. 😀

No predovšetkým si prajem byť zdravá a rovnako aj vám prajem to najcennejšie, čo v živote máme- zdravie a vnútornú vyrovnanosť a na tom ostatnom už vieme zapracovať.

Ešte niečo z aktuálnej formy August 2015

aktuálna forma 12

aktuálna forma 11

aktuálna forma 9

aktuálna forma 8

aktuálna forma 4

aktuálna forma 2

aktuálna forma 3

 

A na záver nejaké umelecké fotky postavy 🙂

03

11

04

 

 A ešte úplne na záver- aby ste pamätali, že nič v živote nie je zadarmo!

Nepodceňujme, nehodnoťme, nezáviďme si vzájomne. Treba sa naučiť ľuďom priať. Všetkým bez výnimky. Prajme si zdravie, lásku, spokojnosť, harmóniu i úspech, pretože nikdy nevieme, koľko trápenia je za každým maličkým neviditeľným úspechom. Žime si svoje vlastné životy v harmónií, pokoji a láske a neriešme životy druhých. Buďme pozitívne naladení v živote, ale aj na sociálnych sieťach. Keď sa vám nepáči, nekomentujte, neurážajte, preskočte na iný profil, inú stránku.

Veľmi ma mrzí, že nedávno ma na blogu začala verejne urážať “kamarátka” z mladosti, od základnej školy, na čo som jej v dobrom napísala správu, že kamarát neuráža, nepíše verejne, ale poradí súkromne. Na to mi začala vypisovať, že nech si nemyslím, že ona toho v živote veľa dosiahla, že ju chcela aj modelingová agentúra, že je krásna aj bez vylepšení (veď ja vylepšenia netajím predsa) 🙂 a že jej úspechy sa neprejavujú v číslach na účte, blá blá blá… vtedy som pochopila, odkiaľ fúka vietor…. môže napísať toto rozumná žena?, matka dvoch detí?…kamarátka (dnes už bývalá) od detstva, ktorú som vôbec neriešila, mala som ju rada a priala som jej či v živote či na sociálnej sieti a pravdu povediac, vnímala som ju skôr ako takú šedú myšku… Ale aj sociálne siete dokonale odhaľujú charaktery ľudí, trafené husi gágajú a zlej energii sa treba vyhýbať už nielen v bežnom živote, je tak?

A teda na úplný záver, ešte jedna fotka mojej premeny:

ešte jedna zmena po roku a pol