Príprava (n)a najkrajšie poslanie ženy

Mamičky a budúce mamičky, 

určite mi dáte za pravdu, že od prvotnej myšlienky na vaše budúce vysnívané dieťatko, až po samotné zistenie že je vo vás,

keď sledujete jeho rast a pohyby vo vašom brušku, tešíte sa najeho príchod na svet, prvé dotyky, pritúlenie, dojčenie…že saToto všetko najhlbšie zapisuje do vášho srdca i hlavy, najvýraznejšie ovplyvní vaše životy a bude vás najviac formovať.

Každá žena, budúca mamička, má jeden jediný sen. Priviesť na tento svet zdravé bábätko a chce urobiť všetko pre to, aby sa tak stalo. Od prvotného plánovania bábätka, či od prvotného zistenia, že v nej rastie zázrak, sa mnohých vecí vzdá, mnohé novosti príjme do svojho života za samozrejmosť.

Žijeme vo svete plnom informácií a pestrosti. Pestrosť a hojnosť sa prejavujú asi v každom aspekte nášho života, či už sa to týka stravovania, používania kozmetiky, trávenia voľného času.No na druhej strane v tej pestrosti sa niekedy strácame a častokrát nekonzumujeme potraviny, ktoré by sme mali, netrávime voľný čas tak aktívne, ako by bolo správe a to sa nám môže veľakrát odraziť na našom zdraví.

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

Ešte predtým ako som sa vydala a vôbec plánovala prvýkrát otehotnieť, som počúvala hlavne od svojich kamarátok, ktoré sa stali maminkami, mnoho rád. No tá najdôležitejšia, ktorej som sama pripísala najväčší význam, a ktorá ostala vo mne najviac rezonovaťbola: “Užívaj hlavne kyselinu listovú! Začni ju užívať niekoľko mesiacov predtým, než vôbec začneš plánovať bábätko!”

Áno, dnes, ako dvojnásobná mama, môžem zodpovedne prehlásiť, že je to viac ako nevyhnutné! Súčasné výskumy potvrdzujú, že užívanie kyseliny listovej 3 mesiace pred otehotnením, aj v kombinácií s inými vitamínmi a minerálmimôžu zabrániť napríklad poškodeniu neurálnej trubice a výrazne tým môžeme predísť rôznym anomáliám.

LejdyVita® 1 Chcem byť mama obsahuje aktívnu formu kyseliny listovej (L-metylfolát) , myo-inozitol a vitamíny skupiny B a D Balenie obsahuje 30 vrecúšok, jeho obsah sa rozpúšťa vo vode a užíva sa 1 vrecúško 2 krát denne.

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

 

Nikdy nezabudnem na deň kedy som sa prvýkrát dozvedela, že budem mamou.

Tento okamih, ako i celé tehotenstvo, sa mi vryli do pamäti tak hlboko, akoby sa to udialo len teraz. Odvtedy som chcela všetko dobré len pre svoje bábätko v brušku. Aby rástlo a bolo spokojné. Súčasťou môjho prvého tehotenstva bola nielen zdravá vyvážená strava, ale aj vitamíny určené pre tehotné maminky.

Nie každé tehotenstvo je ideálne a dokonalé a veru ani to moje prvé nebolo. Skrátim to. V 24.týždni sa ozvali zdravotné problémy z minulosti. Zamotanie čriev. Odumretie 1 metra tenkého čreva. Niekoľkohodinová operácia. Po nej 24hodinové čakanie, či prežijem ja, i moje bábätko. Niekoľko dní bez stravy. Výrazný úbytok na váhe. Očakávanie predčasného pôrodu. Prežili sme. Postupne som sa vrátila opatrne k strave a k užívaniu potrebných vitamínov a minerálov. Dokonca môj krvný obraz sa akoby zázrakom vzchopil a obišlo ma aj užívanie samotného doplnku stravy železa, ktoré veľké množstvo žien v tehotenstve nevyhnutne užíva aj pomimo ostatných vitamínových doplnkov.

Ženy drahé, nepodceňujte užívanie vitamínov a minerálov v tehotenstve.

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

LejdyVita® 2 Budem mama obsahuje nielen všetky potrebné vitamíny a minerály, ale predovšetkým aktívnu formu kyseliny listovej, omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporujú zdravý vývin bábatka a ľudské telo si ich nedokáže samo vytváraťˇ a s komplexom LIPINOVA®- unikátny patentovaný komplex lipidových mediátorov (SPMs*) získaný práve z omega-3 mastných kyselín. Taktiež železo, ktoré predchádza anémii, ktorá može mať fatálny následok pre plod i pre matku. Ďalej obsahuje dôležité minerály, z ktorých by somspomenula hlavne jód a zinok, ktorých sapotreba počas tehotenstva zvyšuje.

Balenie obsahuje 30 kapsúl, užíva sa 1 kapsula denne.

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

Moje druhé tehotenstvo bolo viac menej neplánované, skôr náhodné. Nijako som sa naň nepripravovala.. Akonáhle som našla na teste dve čiarky, začala som užívať kyselinu listovú. O bábätko som krátko pred Vianocami prišla. Tie výčitky a obvinenia, ktoré som si celé týždne, či mesiace sypala na hlavu, otázky čo som podcenila, nemali konca kraja, hoci je zbytočné obviňovať sa ( že medzi nimi bolo aj – keby som skôr začala užívať…keby som hento, keby toto… ). Je nesmierne ťažké zmieriť sa s touto situáciou, prijať ju, odpustiť si.

Po tejto udalosti moja  túžba po bábätku silnela, hoci som nevedela, či budem mať vôbec odvahu, či sa ďalšie bábätko podarí v krátkom čase, ako budem prežívať celé tehotenstvo, čo sa mi prihodí v ďalšom tehotenstve, no začala som sa poctivo pripravovať a nechcela som nič zanedbať.

Do roka a takmer do dňa ako som prišla o bábätko, som sa stala dvojnásobnou mamou. K dcérke Olivke pribudol braček JerguškoObaja sú dojčení, umelé mlieko Olivka ochutnala v pôrodnici,keď sa mi ako prvorodičke nespustilo mlieko hneď, Jerguško umelé mlieko neochutnal.

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

Dojčenie je prekrásne obdobie a ja som vďačná, že s oboma deťmi bolo dojčenie relatívne jednoduché, bez vážnejších komplikácií. (Dcérku som dojčila do jej 2 r. a 7 mesiacov). Jediné čo priznám, dojčenie je vyčerpávajúce. Hlavne v začiatkoch. Odsaje vám aj kus energie, pár kilečiek navyše a môže spôsobiť napríklad ešte zvýšenie vypadávania vlasov, zhoršenie pleti, únavu, podráždenosť či divné nálady.

Niekedy je viac než nutné “dobiť sa” či pravidelne sa dobíjať správnymi vitamínovími doplnkami. Aj na to myslí španielska farmaceutická spoločnosť Exeltis a dojčiacim mamičkám ponúka 60 kapsulové balenie LejdyVita® 3  Som mama. Užíva sa 1 kapsula 2 krát denne.                                            Okrem omega-3 mastných kyselín s komplexom LIPINOVA®, dôležitých vitamínov a minerálov obsahuje cholín, ktorý mánezastupiteľné miesto v činnosti nervového systému a svalov.

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

Som vďačnou mamou dvoch zdravých detí a je to premňa to najkrajšie, čo sa mi v živote mohlo stať. Každý deň si to užívam a ďakujem Bohu za všetko čo mám.Tretie dieťatko neplánujeme, ale ak by náhodou prišlo, budem šťastná a vďačná a verím že i pripravená, hoci by možno prišlo nečakane.

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

 

Drahé ženy, potenciálne maminky, budúce maminky či maminky, na záver, jedna úprimná zo srdca mienená rada, nepodceňujte v žiadnej fáze maminkovania konzumáciu zdravej vyváženej stravy i užívanie doplnkov.

Viem, že niektorá z vás by mohla oponovať, že pestrá strava stačí, áno, tá je najviac dôležitá, ale v dnešnom náročnom svete, kde vy budete žiť a dýchať za seba i dieťatko, verte že je to prakticky nevyhnutnosť.

 

www.lejdyeshop.sk

www.lejdyeshop.sk

LejdyVita® 1 Chcem byť mama – Pripravená byť mamou. Obdobie plánovania tehotenstva a 1. trimester

LejdyVita® 2 Budem mama – To najlepšie pre oboch. Obdobie 2. a 3. trimestra

LejdyVita® 3 Som mama – Všetko čo potrebujeme v období dojčenia

www.lejdyvita.sk

www.lejdyvita.sk

Ide o doplnky stravy, na ktoré sa vzťahujú príslušné ustanovenia!

Viac informácií na www.lejdyvita.sk

Na e-shope www.lejdyeshop.sk môžete použiť zľavový kupón: SISSQUE10 na 10% zľavu a je platný do konca mesiaca september 2022.