Prečo si už nedávam záväzky?

V tomto roku som si prvykrát po niekoľkých rokoch nedala žiadne záväzky. V podstate, načo aj. Vždy sa moje záväzky týkali:

1.Pitia vína (už vyše roka je zo mňa abstinent, ak nepočítam občasné 2 hlty vína 😀 ),
2. Nakupovania, (už viac nemám čas nakupovať pre seba, bola som závislá hlavne od online nakupovania, teraz som rada, že som rada, keď stihnem povyberať a nakúpiť pre Olivi),
3. Šetrenia (úzko súvisí s nakupovaním)
4. Pracovania a zarábania- súvisí s predošlým (pracujem viac odkedy sa Olivi narodila, lebo podvedome mám stále ten pocit, že to musím robiť kvôli nej, aby sa ona mala najlepšie, a teda pracujem hoc aj po nociach, lebo sa snažím šetriť (ale na rozumnú vec, napríklad nehnuteľnosť)
5. Cvičenia, športovanie, stravovania- stravujem sa pomerne zdravo a pohyb mám každý deň pri kočíkovaní, ešte to cvičenie musím nejako dotiahnúť, lebo zatiaľ cvičím štýlom „od pondelka začnem“.

6. Ranného vstávania (nie som a nikdy som nebola spachtoš, no tým že som nemala za nikoho zodpovednosť a pracujem z domu, nemala som žiaden režim, spala som a vstávala som, ako som len chcela, čo sa pri Olivi radikálne zmenilo)
7. Stať sa lepším človekom- úplne každoročný a najťažšie splniteľný záväzok, ktorý sa mi nikdy nepodaril splniť. Aj keď mi častokrát napíšete, že sa vám javím ako dobrý človek, mám toľko chýb, sama musím bojovať so svojou povahou, vekom som však pokojnejšia a Olivi mi v tom veľmi pomáha, lebo napríklad aj vďaka nej už nekričím toľko po manželovi, lebo by sa bála.

Čiže ako vidíte, aj vďaka bábätku som si splnila väčšinu z predsavzatí, ktoré sa mi roky nedarilo plniť, až do chvíle, kým Olivi skôr zaspala a ja som si po dlhých mesiacoch otvorila Instagram, že na ňom strávim dlhšie než mojich obvyklých 5 minút a popozerám čo je nové v móde, inšpirujem sa, pokochám, poobdivujem ženské postavy…
A to som nemala robiť, zrazu som dostala zo seba depresiu, že aká som nemožná, že si musím zase vypracovať zadok, nejako vynoviť vlasy, urobiť niečo s mojím bruchom a hlavne nakúpiť veľa veľa nového značkového oblečenia, lebo teraz nosím aj niekoľkoročné outfity a darmo sa ma pýtate, odkiaľ mám topánky, nohavice či bundu, keďže majú niekoľko rokov, ťažko ich budete zháňať…

No našťastie som sa z toho vyspala a ráno som už bola späť vo svojej maminkovskej koži. A rozhodla som sa, že oblečenie si budem naozaj kupovať s rozvahou, lebo zbytočne je investovať stovky a tisícky eur do tričiek, ktoré sú v móde len jednu jedinú sezónu a zamyslela som sa, či si vôbec aspoň raz oblečiem tie nakúpené a minimálne nosené z tej uplynulej sezóny, keď teraz ich nahradili nové trendy kolekcie, síce strihovo, materiálovo aj farebne podobné, no napríklad medveďovi z MOSCHINA už chýba ten minuloročný nadpis na tričku…
A ďalší aspekt je, že mi je doma niekedy zle z toho nahromadeného oblečenia a potrebujem priestor pre Olivi.

Iné to je s kabelkami, tie sú celkom dobrou investíciou, dnes napríklad zase zdražel Vuitton a už by som aj predajom mojich prvých teraz už archivovaných zachovalých kabeliek aj čo to zarobila, a tiež s mojimi obľúbenými doplnkami- slnečnými okuliarmi. Tie milujem, denne ich nosím, pri bábätku ešte viac než kedykoľvek predtým- zakrývam nimi nenalíčené oči alebo únavu.

A s okuliarmi aj pracujem, fotím ich a priznám sa, som na nich závislá. Nadchýnam sa novými kolekciami a skrátka neviem im odolať. Momentálne som neodolala novej značke v e-shope www.nudokki.sk , ktorou je už spomínaná MOSCHINO a jej okuliare sú výnimočné, výstredné, extravagantné, luxusné a bola by škoda, nevlastniť z nich aspoň jeden kúsok, nakoľko nie sú cenovo až tak náročné.
Inšpirujú k vytváraniu skvelých outfitov, síce v zime až tak veľmi nie, ako na jar a v lete. A tak sa teším, keď ich budem kombinovať k jeansom, topom a šatkám z môjho e-shopu www.ciapkovo.sk . Určite aj nafotím nejaké inšpiratívne fotky. Ak aj vy máte okuliarovú závislosť, môžete sa inšpirovať pod textom, navštíviť e-shop nudokki.sk alebo Instagram nudokki. Verím že si niečo vyberiete a jar privítate štýlovo s novým, pekne padnúcim kúskom na vašej tváričke.

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk