Pomôžme tým, ktorí to najviac potrebujú

Na ruke mám hodinky, nie však hocijaké… Vďaka týmto hodinkám bola zabezpečená Špeciálna terapeutická strava pre 4 podvyživené deti v Sýrií (prostredníctvom charitatívneho partnera UNICEF Slovensko) ….

Nie sú mi ľahostajné osudy druhých ľudí…. nikomu z nás by nemali byť…

Skúsme si predstaviť, koľko ľudí trpí 🙁 …. napríklad v číslach:

– 800miliónov ľudí žije bez čistej vody
– 2milióny životov ročne prehrá svoj boj s rakovinou
– pre 7 z 10-tich detí nie je zabezpečená liečba proti AIDS
– 40tisíc žien ročne prehrá svoj boj s rakovinou prsníka
– 2,5milióna životov vyhasne ročne v dôsledku vdychovania jedovatého dymu
– 60miliónov detí nechodí do školy
– 482miliónov ľudí trpí hladom
– 44miliónov ľudí je postihnutých prírodnou katastrofou
– 70milión túlavých zvierat je len v USA….
Nesmierne si vážim, že som bola oslovená byť nápomocná pri projekte 1:FaceWatch http://www.1facewatch.sk , ktorého partnermi sú Liga proti rakovine, UNICEF Slovensko, Sloboda zvierat, Nadácia Ekopolis, Magna Deti v núdzi. 1:FaceWatch je značka, ktorá prináša globálnu zmenu tým, že zjednocuje ľudí, ktorí pomáhajú tým, čo to najviac potrebujú.

Víziou 1:FaceWatch bolo nielen vytvoriť produkt, ale spustiť pohyb, ktorý by priniesol zmenu sveta, ktorú tak zúfalo potrebujeme. Zatiaľ čo mnohí z nás si žijeme pohodlný život, takmer polovica sveta prežíva za menej než 2 a pol dolára za deň. Existujú ľudia, ktorí čelia skutočným problémom – chudoba, rakovina, AIDS, nedostatok prístrešia, nedostatok vody. Každý z nás môže mať na tom vplyv. Keď sa všetci spojíme, môžeme zmeniť svet.

1:Face Watch sú charitatívne hodinky, pri ktorých je každá farba spojená s inou charitatívnou organizáciou. Hodinky sú zatiaľ v siedmich rozličných farbách, ktoré podporujú skutočné svetové problémy: Hlad (biele)- tie mám na ruke ja, Rakovina (čierne). Voda (žlto-priesvitné), Rakovina prsníka (ružové), Životné prostredie (modré), AIDS (červené), Vzdelanie (žlté).

Zmena pochádza z vnútra. To je dôvod, prečo je tvar hodiniek navrhnutý ako zrkadlo. Vždy, keď si na hodinkách pozriete čas, uvidíte tvár. Tvár, ktorá niečo zmenila.

Chcem vás veľmi pekne poprosiť, nebuďme ľahostajní k týmto problémom, 40 eur je suma za jedny hodinky, ktorá väčšine z nás nebude chýbať tak veľmi, ako veľmi pomôže ľuďom v trápení. Buďme skutočné ľudské bytosti, vďačné za všetko čo máme a prejavme našu ľudskosť v pomoci blížnym. V poslednej dobe sa čoraz častejšie skloňuje slovo „karma“, verte či neverte, „dobehne“ vás nielen vo vašich slabostiach, ale i dobrosrdečnosti.

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch

1:Face Watch