Plesové klenoty do ruky: S týmito zabodujete!

Pri prípravách na ples trávime väčšinu času výberom šiat a topánok. Ale až „malá čierna“skompletizuje look do jedného očarujúceho celku. Už viete, čo budete stískať v ruke pri zahájení plesovej sezóny roku 2016? Vyskúšajte pár našich kabelkových tipov!

Listové kabelky, hovorovo známe aj ako „psaníčka“ či „clutch“, sú veľkostne bližšie k peňaženke než k dennej dámskej taške. V súlade s módnym pravidlom – čím neskoršia hodina, tým menšia kabelka, bývajú kúsky určené na ples vyslovene miniatúrne, no v tomto prípade na rebéliu zabudnite – radšej sa zrieknite arzenálu šminiek či iných zbytočností, než aby ste riskovali spoločenské faux pas a prišli plesať s neadekvátne veľkou kabelkou. Rúž, púder, kreditka, doklady, kľúče, mobil a obrúsok sú všetko, čo potrebujete, a na tieto nevyhnutnosti „listovka“ bohato stačí.

Štýlový chameleón

Lákajú vás svetové trendy dostupné pre každé vrecko? Pestrú a cenovo prijateľnú ponuku plesových kabeliek ponúkajú napríklad predajne CCC, spájajúce to najlepšie z aktuálnych vychytávok aj nadčasovej klasiky. Nezabúda sa ani na rafinované detaily pre dámy, čo na seba rady strhávajú pozornosť.

Inšpirácia legendou

Klasikou, ktorá v šatníku nikdy nezvráskavie, je model voľne inšpirovaný legendárnou „chanelkou“. Hoci ide o dekády známy dizajn, len tak ľahko sa neopozerá, navyše má fascinujúci príbeh. Prešívaný vzor mal symbolizovať zamrežované okná v sirotinci, kde Coco Chanel vyrastala a retiazka na zavesenie cez rameno vyjadrovala voľné ruky a túžbu po slobode.

www.ccc.sk

www.ccc.eu/sk/

 

Pútavé pútko

Neviete si zvyknúť na držanie listovej kabelky v ruke? Nemusíte hneď siahnuť po kabelkách s remienkom. Zlatou strednou cestou je čierny model s originálnym držiakom na ruku pre lepšie uchopenie. Okrem praktického účelu môže poslúžiť aj pútavé pútko.

www.ccc.sk

www.ccc.eu/sk/

 

Kabelková kamufláž

Zachcelo sa vám hravej kamufláže? Hitom svetových prehliadkových mól sú už niekoľko sezón listové kabelky, čo na prvý pohľad neprezrádzajú svoj účel a sú dôvtipne maskované ako predmety, ktoré s módou priamo nesúvisia, napríklad knihy či flakóny od parfumov.

A čo poviete na „listovku“ v tvare vrecúška s pukancami či zmrzlinového pohára? Áno, aj takéto výkriky extravagancie posúvajúce hranicu gýču a nositeľnosti dnes nájdete na trhu, no radosť z originálneho úlovku by zrejme vyprchala v momente, keď by ste ich mali skombinovať s pompéznou plesovou róbou. Tým z vás, ktoré túžia po nápaditom a zároveň dobre kombinovateľnom doplnku, dávam do pozornosti model v tvare čiernej ruže – so správne vybalansovanými prvkami ženskosti a tajomnosti, pritom dostatočne decentný, aby zaujal, no neprebil celkový outfit.

www.ccc.eu

www.ccc.eu/sk/

Viac inšpirácií hľadajte na www.ccc.eu/sk alebo v predajniach CCC.