Niečo pre belšie zúbky

Nemám dokonalý úsmev a žiarivo biele rovné zuby, ale vďaka novinke, systému na bielenie zubov white look® bez obsahu peroxidu, je to o niečo lepšie. Tento produkt som testovala počas uplynulých 8 dní, ešte mi ostávajú 2 dni na dokončenie kompletnej bieliacej desaťdňovej kúry. Zaujímavé i pre mňa bolo, že tento systém na bielenie zubov white look® bez obsahu peroxidu vyvinula spoločnosť Vitaprodukt, slovenský výrobca s dlhoročnou tradíciou, čiže sa jedná o čisto domáci produkt. Keď ste sa ma pýtali ešte na samotnom začiatku, či sa neobávam, že táto metóda môže zubom škodiť, tak vaše obavy boli zbytočné.

Už samotný fakt, že sa nejedná o peroxidovú metódu, je dôkazom toho, že pôjde o jednu zo šetrnejších metód, čiže naozaj nie je dôvod na obavy. Neodporúčala by som vám niečo, čo by vám mohlo uškodiť. Samotná metóda bielenia spočíva v štiepení farebných nečistôt, ktoré sa usadili v povrchových vrstvách zubov. Okrem dosiahnutej prirodzenej belosti by malo by ť pridanou hodnotou produktu aj remineralizácia skloviny, vďaka pridaniu aktívneho fluoridu, a tiež zlepšenie hygieny ústnej dutiny pri minimálnom zaťažení ďasien, čo môžem potvrdiť, hoci bezprostredne po bielení som na ďasnách niečo cítila.

Bieliaca kúra pozostáva zo zubnej pasty Intensive, ktorou sa umyjú zuby pred bielením. Následne sa do vopred vymodelovaného nosiča (je súčasťou balenia) nanesie bieliaci gél, ktorý sa nechá na zuboch pôsobiť 20 minút. Klinickým skúšaním boli preukázané belšie zuby do 7 odtieňov počas 10 dní používania. Výsledky bielenia možno sledovať pomocou priloženej stupnice belosti. U mňa sa určite nejednalo o tých 7 odtieňov, ale také 2-3 odtiene, no aj to človeka poteší a opakujem, ešte mi zostávajú 2 dni. A nebielila som dvakrát denne, ale len jedenkrát, pokojne sa môže aj dvakrát, kedy je účinok zaiste viditeľnejší. A určite si túto bieliacu kúru zopakujem, balenie je dostatočne veľké, podľa mňa aj na 3-4 zopakovania. A výsledky bielenia je už podľa môjho názoru poznať po 3-5 dňoch! Ešte čo sa týka bielenia, je dobré, ak sa vyhnete čajom, kávam a podobne, žiaľ nedokázala som sa tomuto vyhnúť, som si vedomá, že som tak oslabila účinok.

Aj podľa zubnej lekárky MUDr. Silvie Timkovej PhD, MHA ide o šetrné, ale účinné bielenie v domácich podmienkach, podobné tomu v zubných ambulanciách. Jeho výhodou však je omnoho nižšia cena, z ktorej som bola i ja sama prekvapená- produkt dostanete kúpiť exkluzívne v predajniach DM drogerie markt. A jeho odporúčaná cena 19,90 €, čo je myslím v pohode, za tú cenu to stojí vyskúšať.

white look®

white look®

white look®

white look®

white look®

white look®

white look®

white look®

white look®

white look®