Na doplnkoch záleží

Niekedy, alebo skôr častokrát, záleží viac na správnych doplnkoch, než na samotnom outfite. Síce sa hovorí, že šaty robia človeka, no pokiaľ žena nemá upravené a umyté vlasy, upravené nechty i obočie, aspoň jemný make-up a predovšetkým vyžarovanie, ani tie najluxusnejšie kúsky z nej neurobia krásnu dámu. V tomto obdivujem Rusky, ako viac investujú do svojej krásy- opálenej pokožky, vlasov, estetických i plastických korekcií a úžasne na nich ukáže i obyčajná biela košeľa alebo jednoduché jednofarebné šaty v kombinácií s veľkými slnečnými okuliarmi, značkovou kabelkou a topánkami na vysokých opätkoch. A neskutočne vyzerajú i v obyčajnej teplákovej súprave.

Mnoho žien podceňuje alebo skôr preceňuje nosenie doplnkov. V článku vám chcem ponúknuť môj názor na nosenie doplnkov, ale i názory rôznych autoriek člákov v lifestylových časopisoch o ruských ženách, s ktorými sa plne ztotožňujem. Keď má žena upravené vlasy, nechty, tvár a dbá na svoju postavu, napríklad pravidelne cvičí, primerane si opaľuje pokožku, nádhernou ju urobia i obyčajné 20 eurové bavlnené priliehavé šaty, či módna stálica – biela blúzka v kombinácií s jeansami. Mnoho žien však robí chybu s nesprávnym a nevhodným používaním doplnkov – doslova si s nimi pokazia celkový vzhľad. Neznamená, že ak má žena jednoduchý outfit, treba ho doplniť všetkými možnými doplnkami od náramkov, cez náhrdelníky, náušnice, prstene až po klobúky, čelenky, slnečné okuliare a opásky. Menej je vždy viac a v móde to platí dvojnásobne. Častokrát sa opakujem, no asi neexistuje žena, ktorej by nepristali vkusné malé náušničky (nie plastové), kvalitné hodinky a luxusné slnečné okuliare. To isté platí o kvalitnej kabelke a topánkach, tu treba špeciálne uprednostniť kvalitu pred kvantitou.

HODINKY, ŠPERKY A BIŽUTÉRIA

Ja osobne nerozumiem a nikdy som nerozumela lacno vyzerajúcej farebnej harakiri bižutérií, zvlášť tej plastovej alebo bižutérií infantilných tvarov čí písmenok. Viem, že aj prestížne značky robia tento typ bižutérie, no ich nosenie by sa malo ponechať mladším ročníkom, ženám maximálne do 20 rokov. Taktiež nerozumiem obrovskému kvantu náramkov či plechovým megarozmerným náušniciam. Aj ja obľubujem sem-tam výrazné náušnice, ale v podaní výnimočných handmade, a tie osobne vlastním a nedám na ne dopustiť.
Nadrozmerné náušnice patria len k špeciálnym príležitostiam, nie na bežné nosenie. Podľa môjho názoru je každá žena krásna s menšími náušnicami takzvanými napichovacími, buď z drahých kovov alebo napríklad jedinečné, nenápadné, malé, no pritom výrazné a luxusne pôsobiace náušnice má v ponuke značka Swarovski, ktorých kúzlu som absolútne podľahla.

Taktiež nosením priveľkého množstva náramkov si pokazíte celý dojem z častokrát dobrého outfitu. Väčšina náramkov sú vhodné tiež len na príležitostné nosenie alebo len k istým typom outfitov. Ja osobne neobľubujem náramky a jediný, ktorý som schopná nosiť je jemný zlatý s briliantami, ktorý som dostala v rámci spolupráce s ALOve. To isté platí u mňa i o náhrdelníkoch. No a konečne sa skončila éra nosenia hromady plechu na hrudi a vystriedala ju éra chockerov, ktoré však na rozdiel od tých predošlých v spojení so správnym outfitom ukážu veľmi pekne a osobne ich mám zo 2-3 kúsky a raz za dva mesiace aj nejaký vyvenčím. 😀

Hodinky sú samostatnou kapitolou, tú treba mať na pamäti, každej žene stačia v podobe jedného jediného kvalitného kúsku. Nikdy predtým nebol taký veľký výber kvalitných značkových hodiniek za tak dobré ceny, ako je tomu v súčasnosti.

TOPÁNKY

Jednoznačne uprednostňujte kvalitu pred kvantitou, do nadčasových kúskov treba investovať, napríklad do klasických nude alebo čiernych lodičiek, aby boli kožené, kvalitné a pekne spracované. Do módnych jednosezónnych hitov sa investícia neoplatí, tie si môžete zohnať aj v lacných cenových kategóriách, aj tak budete pôsobiť ďalšiu sezónu smiešne, keď ich oprášite. Dbajte však na čistotu a upravenosť obuvi. Pri bielych teniskách (moja závislosť) to platí dvojnásobne! Nerozumiem ženám, ktoré chodia v bielych teniskách, ktoré boli naposledy biele ešte v minulom storočí. Tých pár minút na každodenné umytie nikomu neublíži. Ponožky sú samostatná kapitola, asi netreba rozoberať.

KABELKY

Tu ešte viac platí pravidlo kvality pred kvantitou. Ja osobne budem mať radšej jednu jedinú alebo dve značkové kvalitné kabelky, než 20 plastových jednorázoviek z čínskeho trhu. Rozumiem, že nie každý si dovolí kúpiť značkovú kabelku, ALE! Verte tomu milé ženy, že častokrát je to iba o otázke priorít. Poviem vám príklad. Keď som mala 18 rokov, priniesla som si z brigády z kukurice 3600 slovenských korún a niekoľko vriec obilia, ktoré keď sa speňažilo, mala som dokopy asi 7600 slovenských korún, na tú dobu perfektný peniaz!
ĎALŠIE ALE!- doslova som híkala a odpadávala pri prezeraní časopisu ELLE, kde som videla kabelky značky napríklad Louis Vuitton za 60 000 korún. Bežná žena zarobila v tej dobe 10-12 tisíc korún, na luxusnú značkovú kabelku by musela šetriť aj viac ako rok, keby odkladala polovicu výplaty a to by sa musela ešte riadne škrtiť.

A v terajšom čase?? Odpadávam zase, ale keď vidím, ako si vo Viedni v Louis Vuitton a v iných lukratívnych butikoch kupujú kabelky mladučké, možno ledva 18-20- ročné slečny. Je to však dobou a cenovou úrovňou, kedy sa dá z jednej výplaty, či zo zarobených peňazí z jedinej brigády kúpiť napríklad kabelka značky Louis Vuitton. Čiže ani bežná predavačka v Bratislave v obchodnom centre nemá problém si kúpiť takúto kabelku z jednej odloženej výplaty alebo napríklad v Parndorfe si bez problémov dovolí kúpiť kabelku prestížnej značky Gucci už za polovičku jedinej výplaty.
Tieto veci nie sú až také nedostupné, ako tomu bolo pred pár rokmi a už sa ani nepozastavujeme nad tým, prečo je čím ďalej, tým viac luxusná značková kabelka bežnou záležitosťou takmer každej ženy.

Prečo som na začiatku písala tohto podčlánku napísala, že všetko je otázkou priorít ženy? Poznám ženy, ktoré túžia po jednom značkovom luxusnom kúsku, no miesto toho aby pre to niečo urobili, si za rok kúpia 5 kúskov na pár použití a ani si neuvedomujú, že už by mali na polovičku alebo na celú vysnívanú kabelku, kvalitnú a dokonca, ak by si zakúpili kultový kúsok (tie osobne uprednostňujem ja), bude módny navždy a bude na ňom rásť hodnota.
Verte dokonca tomu, že kabelku, ktorú si zakúpite teraz, môžete o pár rokov predať za vyššiu cenu, než ste ju zakúpili, to vám píšem z vlastnej skúseností.
A potom, poznám ženy, ten smutnejší prípad, ktoré hoci na takúto kabelku majú, nedoprajú si ju, lebo však treba aj na zábavu, alkohol a cigarety a potom závidia a nedoprajú ostatným.
Alebo také, ktoré by ju mohli mať, len nič pre to neurobia, sedia doma na zadku, miesto toho aby išli pracovať a uprednostnia pred prácou monitor počítača alebo display mobilu, za ktorým si pod fiktívnym menom na sociálnych sieťach vylievajú svoje krivdou ubolené srdce. (A chorý mozog tiež asi. )

SLNEČNÉ OKULIARE

Pri slnečných okuliaroch je značka, kvalita i dizajn dôležitejší možno oveľa viac, než si myslíte. Ide predsa o vaše zdravie, o ochranu toho najcennejšieho, čo máte, vášho zraku! (pri tomto mi prídu vždy na myseľ slová básnika Jána Smreka „… nech nemám nič, ni zem, ni dom, vďačím však očiam svojím dvom, že skrze ne mi veľké veci náležia.“ Zdravie si treba vážiť, zrak si treba chrániť, dobre viem, o čom píšem, zažila som si trápenie so šestkami diopriami, keď na ulici bez okuliarov nespoznáte človeka ani na jeden meter… Alebo v zime ledva dobehnete na vlakovú stanicu, chcete rýchlo pozrieť na ktorom nástupišti stojí vlak, ktorý sa čochvíľa pohne a cez zahmlené okuliare vidíte rozpis vlakov ako jenu machuľu.

A preto, nekvalitnými slnečnými okuliarmi si nielen nepomôžete, ale i uškodíte. Tu je investícia najopodstatnenejšia a nemusí byť ani veľká. Veď do kvalitných slnečných okuliarov investujete v podstate na niekoľko rokov. Medzi nimi nájdete nadčasové modely, ktoré sú a budú navždy módne alebo aspoň niekoľko sezón. Vezmite si také pilotky Ray-Ban Aviator, čierne klasiky Gucci alebo vo svete už niekoľko sezón mega obľúbené Céline, ktoré sú akýmsi musthave doplnkom každej štýlovej Rusky a teší ma, že aj Slovenky nechcú zaostávať. Céline zažili minuloročný a tohtoročný obrovský boom a budú ho zažívať ešte niekoľko sezón. Ja som sa do nich neskutočne zamilovala a prakticky už inú značku okuliarov momentálne ani nenosím- viď. moje outfity.

Ak chcete kvalitu, luxus, najlepšiu cenu, individuálny prístup a 100% originalitu, nakupujte u overených predajcov, odporúčam vám nielen ja, ale i stovky a tisícky zákazníkov buď e-shop www.nudokki.sk alebo navštíviť Optiku Nudokki na Bajkalskej 10 v Bratislave či Optiku Klaudia v Galante. Najlepší výber, servis, záruka, 1000% originalita a pozitívne referncie! A jednoznačne garancia najnižších cien a podľa mňa aj najlepší a najväčší výber na Slovensku a v ČR spomedzi všetkých optík. Ženy, ktoré nakupujete u neoverených rýchlovzniknutých predajcov bez povolenia a certifikátov, nerobte túto chybu, ani keď sa vám zdá cena lákavá.

Čo sa týka môjho jednoduchého outfitu, ani ten by pekne neukázal bez nádherných celočiernych oversize Céline z www.nudokki.sk , ktoré dodajú každému i menej zaujímavému outfitu šmrnc.

Celý moj outfit je kvázi za pár eur, ja osobne som vždy toho názoru, že do oblečenia sa vo väčšine prípadov až tak neoplatí investovať, blúzka je z www.encanto.fashion, kraťasky, ktoré má sprevádzajú celým tehotenstvom sú zakúpené cez Ebay (povedzme si na rovinu, to tehotenské oblečenie u nás, čistá katastrofa. ) Sandálky sú Valentino a kabelka Yves Saint Laurent (zakúpite buď v butikoch vo Viedni alebo na mytheresa.com, farfetch.com či luisaviaroma.com). Hoci ide o cenovo drahšie kúsky pri doplnkoch, viem, že ak dožijem, budú mi slúžiť ešte ďalšie roky. 🙂

Btw. ak si chcete zachovať štýl, úroveň i zdravý zrak, jedine čím sa neinšpirujte od ostatných slovenských blogeriek sú ich zbierky slnečných okuliarov, ktorú často vystavujú na obdiv. To myslím naozaj v dobrom, bez nejakého výsmechu. Inšpirujte sa všetkým, každá z nich má istotne čo ponúknuť, len žiaľ škoda, že väčšina z nich bloguje skôr o kvantite, než kvalite. Apropo, tým si škodia aj samy sebe, častokrát sa stáva, že blogerky píšu a pýtajú spolupráce od majiteľov e-shopov so značkovými produktami a prestížnejšími značkami, neuspejú žiaľ, lebo žiaden majiteľ si nenechá pokaziť svoj imidž a imidž značky tým, že ponúkne spoluprácu blogerke i neblogerke, ktorá propaguje fejky a lacné nevkusné bučoriny. 😀

A ja osobne budem radšej blogovať s jednou kabelkou a napíšem za rok 5 príspevkov, než 500 s vecami v spolupráci so Shenshei (ci ako sa to volá 😀 ) a Zaful – čínske eshopy ktoré dávajú blogerkám možnosť vybratia tovaru za 20 dolárov, ak im napíšu príspevky, nafotia fotky a budú to propagovať! Sama som dostala takéto ponuky a myslela som si, že to snáď neprijíme asi žiadna blogerka a ako veľmi som sa mýlila.
Takže blogerky na Slovensku samé vytvárajú biednu blogerskú situáciu a podmienky. Ja netvrdím, že si sem-tam nekúpim alebo neobjednám oblečenie Made in China, veď stále sa opakujem, že do oblečenia sa až tak príliš neoplatí investovať a tiež, koniec koncov, takmer všetko sa šije v Číne, aj to drahé značkové. A keď niečo googlim a nájdem to cez Ebay (ako tieto kraťasky) alebo cez Aliexpress, ak to vyzerá kvalitne a pekne, nemám problém s kúpou i takéhoto oblečenia, lebo častokrát zisťujem, že niektoré extra módne vychytávky, hlavne tie jednosezónne, do ktorých sa už tobôž neoplatí investovať, existujú len na týchto portáloch.

No tiež som hrdá na to, že som sa nikdy neznížila na propagovanie fejkového tovaru v hodnote jedného eura, nakoľko práve toto ma posunulo v mnohých blogerských spoluprácach. Napríklad keď si značka spoločnosti ALO Diamonds ALOve vyberala pre svoj projekt v tomto roku jedinú blogerku, vybrala si práve mňa kvôli vyššie spomínanému a nie dlhoročne pôsobiace možno oveľa známejšie blogerky. Rovnako to je i so spomínaným e-shopom s luxusnými okuliarmi www.nudokki.sk , kde s jeho majiteľkou vzájomnou spoluprácou sa posúvame dopredu v spoločných i vlastných smeroch.

Nedá mi nenapísať, ako to funguje na blogerskej scéne, keď už som pri tých dlhoročných, častokrát hrdých a povýšeneckých blogerkách, (ktoré sa hrajú na dokonalé a dobré ľudské stvorenia- škoda že len hrajú, mysliac si že sú jedinečné v outfitoch alá čínska kvantita) ktoré v mojich prevažne rozbehoch blogu, keď som mala súkromný účet na Instagrame, mi poposielali žiadosti o sledovanie, ktoré samozrejme hneď zrušili, keď sa môj účet zmenil na verejný. A doteraz tak môžu bez problémov, ale hlavne v anonymite naďalej stalkovať už dlhé mesiace až roky (čo aj robia, to sa dá ľahko zistiť) a možno i schyľovať sa až k prízemným citom. Čo už, len chcem týmto poukázať, že neprajnosť a súťaživosť je asi všade, v každom druhu ľudskej činnosti, aj tam kde nejde o nič. Ináč by som to tu nespomínala , veď ja som práve ten typ človeka, čo sa riadi vetou Ži a nechaj žiť.

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/

https://www.nudokki.sk/