Moja zmena

Za posledné obdobie som sa toho naučila veľa. Stala som sa o niečo múdrejšou. Zmenila som sa. Vnútorne. Nosím v sebe nové city a pocity. Naučila som sa viac chápať a pochopiť. Bábätko, moja dcérka ma to naučila. A nielen to, vďaka nej som dostala nový pohľad na ľudí, svet ,život,… Mám nové priority a hodnoty. Neprekáža mi, keď za celý deň nič nestihnem urobiť a venujem sa iba jej. Bokom išla práca, aj všetky moje záľuby. Všetko prispôsobujem len jej, ona je stredom môjho vesmíru. S ňou zažívam každý deň neskutočne intenzívne pocity, prívaly nekonečnej lásky a šťastia.

I keď sa zdá, že každý deň je rovnaký, každý je úplne iný vďaka jej pokrokom. Najskôr som si ju priniesla z pôrodnice ako malinké ledva trojkilové bábätko, ktoré spinkalo, sem-tam plakalo, minimálne sa hýbalo a ja som sa jej nevedela nabažiť a nepustila som ju z rúk. Hladkala som ju, čítala som jej, recitovala, prihovárala,… Teraz po dvoch mesiacoch moje vyše päťkilové bábätko cez deň toho veľa nepospí, jedine vonku v kočiariku, vyžaduje si neustále venovanie, prihováranie sa, nosenie na rukách, odmeňuje ma úsmevom, pri recitovaní sa ku mne zapája veselým džavotaním, usmieva sa, keď sa usmievam ja, najradšej ma básničku Ranená breza, ktorá jej príde veľmi zábavná, vyplazujeme na seba jazyky a máme rady fotenie spoločných selfie.

Síce sa mi všetky dni zlievajú do jedného a mám pocit, že mám problém s krátkodobou pamäťou, no predsa každý jeden deň s ňou je jedinečný, výnimočný a som neskutočne vďačná Bohu za všetko, čo mám a nikdy nie je a nebude pre mňa nič dôležitejšie, ako jej zdravie a zdravie našej rodiny. A kiež by som mala ten prsteň zázračný a mohla by som zabezpečiť zdravie všetkým detičkám, lebo oni by trpieť nemali…

Moja dcérka vniesla do môjho srdca tie najsilnejšie a najkrajšie pocity, ale i jeden doposiaľ nepoznaný a nie pozitívny pocit. Je to pocit strachu, ktorý sa kdesi hlboko zavŕtal do mojej hlavy a srdca a viem, že už odtiaľ nikdy nevymizne. A teraz môžem prehlásiť, že viem stopercentne pochopiť moju mamu, jej strach, jej správanie ku mne a súrodencom. Pochopila som väčšinu žien, ktoré sú matkami a tej menšine, ktoré sa svojho dieťaťa vzdali alebo iným spôsobom sa rozhodli nebyť matkami, ešte viac nerozumiem. A opakujem sa zas a znova, ešte viac nechápem ženy, ktoré sú matkami a nonstop sú zavesené na sociálnych sieťach, kde šíria svoju negativitu, majú potrebu všetko riešiť, ku všetkému sa vyjadrovať, samozrejme nie pozitívne. Odkedy a mi narodila dcérka, na Facebooku som dokopy strávila maximálne 3 hodiny, a to ešte kvôli blogu, ktorý je mojou prácou, a teda by som sa chcela touto cestou ospravedlniť aj vám čitateľkám, keď niekedy, teraz už väčšinou vždy neodpíšem alebo nezareagujem na vaše komentáre, avšak veľmi si ich vážim.

Vychovávam svoju dcérku intuitívne, prečítam si maximálne náučné príučky, text písaný odborníkom, sem-tam sa v niečom poradím v rodine alebo s najbližšími kamarátkami, negooglim a nemám pochopenie pre verejné riešenie problémov a diskusné fóra. Odkedy sa mi narodila maličká, absurdného Modrého koňa, kde ženy ženám vymývajú mozgy, som nenavštívila ani jediný raz. Stačilo mi v tehotenstve, na konci ktorého som pochopila, že na tomto diskusnom portále nieže by sa ženy vzájomne podporili a rozumne si poradili, ale práve naopak, mnohokrát sa zámerne deptajú a predbiehajú sa v čo najstrašnejších a najnegatívnejších príhodách.

Zmena u mňa samozrejme nenastala len v rozumovej, ale aj vo fyzickej oblasti- nepotrebujem také množstvo spánku ako kedysi, dokážem sa osprchovať za minútu, nerobím si nič z niekoľko dní neumytých vlasov, v práci sa nejdem pretrhnúť, konečne som sa naučila odmietať. Neprekáža mi, že som si neprečítala posledné tri čísla môjho obľúbeného magazínu, ktorý pravidelne čítam už viac ako 10 rokov, nemusím ovládať módne trendy, nič si nerobím z ovisnutého brucha, teda začala a stále začínam cvičiť (vždy od pondelka, určite poznáte), no vydrží mi to maximálne 2 dni a potom čakám na nový pondelok, aby som mohla opäť začať. 😀 A neuveríte, začala som aj v tento dnešný. 😉

Ako som spomínala, maličká mi cez deň príliš nepospí, no miluje prechádzky v kočíku, čím rýchlejšie, tým lepšie, čím hrboľatejšia cesta, tým je spokojnejšia. A pri týchto prechádzkach dokáže prespať aj hodiny, preto ak sa odfotím, vždy je to jedine s kočíkom, ako aj teraz. Fotky aktuálneho outfitu mám z takejto prechádzky a tento text píšem večer, keď mi zaspí, lebo niekedy písanie je pre mňa istým druhom relaxu. Naposledy som pridala fotografie elegantnejšieho outfitu a teraz pridávam toho môjho obľúbeného pohodlného teplákového, teda dnes legínoveho. 🙂 Určite vás bude zaujímať umelá kožušinová vesta so vzhľadom živej kožušiny, mám ju vo viac farbách a je z e-shopu www.2hot.cz. Legíny mám z Tezenisu, rolák si presne nespomeniem. Topánky mám známe Timberlandy, čiapka je ručne pletená na moje želanie a samozrejme, nechýba môj obľúbený módny doplnok slnečné okuliare. Tentokrát značky, ktorá ma na mojom blogu premiéru- Tom Ford. Už niekoľko rokov obľubujem mačacie tvary okuliarov, ktoré sú typické pre túto značku, rovnako ako i oversized veľkosti. Okuliare sú dostupné na e-shope www.nudokki.sk a ak rozmýšľate nad vianočnými darčekmi, sú výbornou voľbou. Asi som už spomínala, no ešte pripomínam, tento známy, obľúbený e-shop s najlepšími cenami na trhu má od tohto roku aj svoju kamennú predajňu v Bratislave na Bajkalskej ulici 10. Rovnako modely nielen značky Tom Ford nájdete aj v Optike Klaudia v Galante. Prajem príjemné a hlavne bezpečné nakupovanie cez internet, ktorým si môžete byť na e-shope www.nudokki.sk 100% istí, lebo ponúka kvalitu, originalitu, najlepšie ceny a ak ste nespokojní s okuliarmi, nie je problém ich vymeniť, vrátiť a rovnako sa môžete v každej otázke poradiť s ochotnou majiteľkou a odborníčkou na okuliare Klau, s ktorou spolupracujem už nejaký ten rok.
Na záver mám pre vás ešte jeden tip na úžasný vianočný darček a zároveň zľavový kód v znení sissque na 15 % zľavu na darčekové sety mojich obľúbených značkových hodiniek Daniel Wellington v e-shope www.danielwellington.com , navyše neplatíte ani poštovné a u vás sú do 3-4 dní.Daniel Wellington je klasika, ktorá sa hodí úplne každému a úplne ku všetkému.

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk