Milé maminy, kde sa vo vás berie toľká zlosť a závisť?

Na to, že na Slovensku vládne závisť na každom kroku a v takmer každej sfére ľudského života, si prakticky zvykol už každý z nás. Veď nenadarmo sa hovorí, že závisť je na Slovensku národným športom a nenadarmo vzniká plno múdrych i zábavných textov v súvislosti so závisťou. Samozrejme, že rovnako ako vy, i ja som sa stretla v živote nejeden krát so závisťou, či neprajnosťou, a keďže mám módny blog, veľakrát i verejne, predovšetkým na sociálnych sieťach a častokrát od človeka, ktorý skrýva svoju identitu za fiktívnym nickom.

Časom som si na to zvykla a vôbec sa nezaoberám primitívnymi urážajúcimi komentármi a pochopila som, že najlepšie je nereagovať, prípadne komentár zmazať, dotyčnú osobu zablokovať a mať svätý pokoj, ako sa hovorí. 🙂

Dostala som od Boha tú najkrajšiu úlohu – byť matkou. Byť matkou je pre mňa nová životná situácia, nová rola. Je to krásny pocit a výnimočné poslanie. Len jedna vec ma nesmierne zarazila, bola som matkou len pár dní a už som sa stretla s urážkami a závisťou od iných žien. Nie od hocijakých žien, nie od mladých kočiek, ale od žien, ktoré sú samé matkami!!! Pre každú závisť som mala aspoň ako také pochopenie, no aby závideli a riešili matky iné matky, ktoré ani nepoznajú? Matky, ktoré svoj čas mrhajú na sociálnych sieťach, pričom doma majú svoje najväčšie poklady a životné šťastie? Ako je možné, že im táto láska nezaplní dostatočne srdce na to, aby nebolo v ňom miesta pre nenávisť? Veď keď sa pozriem do nevinnej tváričky tej mojej malej lásenky, ten pohľad na ňu ma núti byť aspoň o niečo lepším človekom. Chcem svojmu dieťatku predsa ísť príkladom. Jemu chcem venovať svoj čas, nie mrhať ho na sociálnych sieťach, i keď v mojom prípade sú sociálne siete stále ešte prácou, ktorá ma živí. Keby tomu tak nebolo, snáď by som teraz v mojom veku na sociálnych sieťach ani nefigurovala. Odkedy sa mi narodilo moje dievčatko, na súkromnom facebooku som dokopy strávila možno 10- 15 minút. Nemám na to čas, nie je to moja priorita a ani ma to nezaujíma.

Samé ste si možno všimli, že som od blogovania upustila, pridávam minimálne príspevkov, dieťatko som sa rozhodla nijako nezapájať do spoluprác a po pravde, mám celkovo obavu pridávať jeho fotky. Keď som tak urobila, samozrejme som sa dočkala negativity. Iné matky mi vyčítali že som na fotke upravená. Však samozrejme že keď sa idem odfotiť s bábenkom, nebudem tam vyzerať ako mátoha, keď už tak vyzerám v bežné dni, aspoň kvôli tej fotke sa upravím, ale to asi každá normálna žena zo súčasnosti, nie 😀 ? (Respektíve využijem situáciu , kedy som upravená a odfotím sa.)

Iné kritické komentáre- zbytočne rozoberať, podstatou je, že tieto ženy veľmi ľutujem, že sa nesnažia byť aspoň kvôli svojmu dieťatku lepším človekom… Lebo samozrejme, na facebookovom profile majú stovky fotiek dieťatka, no kiež by mu radšej venovali ten čas, ale oni sa radšej sa schyľujú k rôznym invektívam na sociálnych sieťach. Možno mnohé takéto „matky“ tento článok čítajú, teda určite čítajú, čo je aj dobre. 😀

No a samozrejme aj na Kysuciach som postrehla pár takýchto prípadoch, že niektoré ženy sledujú každý môj krok a kde len čo o mne zmienka, treba negatívne komentovať alebo tešiť sa z negatívnych komentoch. Napríklad taká Mayka K.K. z Čadce, pochádzajúca zo Svrčinovca (osobne sa nepoznáme, ani z videnia, pre mňa je absolútne cudzí človek, nikdy som jej nič neurobila), ktorá ma síce verejne nesleduje, no ako som si všimla, je mnou a mojou rodinou doslova posadnutá. V tú sekundu ako pridám fotku, napríklad z krstín, nesmie od nej chýbať vysmievajúci sa emotikon, každá urážka na moju osobu musí byť od nej olajkovaná, v každej fb diskusii musí urážať mňa i môjho manžela a dokonca zachádza až do vecí, ktoré hraničia s trestným činom. Pritom sa na svojom fb profile prezentuje so svojim synčekom i manželom. Kiež by ten čas, čo trávi na sociálnych sieťach, venovala radšej im, a kiež by miesto zdieľania tých kresťanských citátov radšej podľa toho žila. A nielen ona, takých maminiek na materskej dovolenke je prekvapivo značné množstvo, verili by ste?

Ja verím a som o tom presvedčená, že nikdy neklesnem na ich úroveň a pôjdem svojmu dieťatku a v budúcnosti i ostatným detičkám príkladom. Ale jednu radu by som predsa len od týchto žien potrebovala, ako si viete popri dieťatku, respektíve dvoch deťoch nájsť toooľko času na sociálne siete. To musíte mať doma skutočné poklady, že sa až taaak nudíte, že potrebujete riešiť ľudí, ktorých ani nepoznáte, ani vám nič neurobili. Mne je to v podstate jedno, sú to vaše životy, ja sa môžem akurát tak pomodliť za váš pokoj v duši a za to, aby ste boli v živote spokojné a aby ste si našli to svoje šťastie a pokoj a potom, verte tomu, že určite vás nenapadne ani len prihlásiť sa na sociálnu sieť.

Dnes pridávam prvý príspevok na blog už bez bruška. Sama som po narodení bábätka nevedela, či ešte nejaký pribudne. Keďže je krásne počasie, pri prechádzke mi manžel urobil pár záberov, malinká je okupkaná, spinká, práčka perie (zvuk práčky moja malá miluje 🙂 ) , manžel je v práci, a tak mi ostalo trocha času napísať pár slov o outfite a pár postrehov o iných maminách, ktoré samozrejme neodsudzujem, mám ich rada rovnako ako ostatných a dúfam, že možno málinko ich tieto riadky prinútia nad sebou porozmýšľať. A ak nie, neskôr na to prídu samé, v živote sa človek dostáva do rôznych ťažkých životných situácií a vtedy si spomenie…

Outfit mám úplne jednoduchý, ako všetky ostatné outfity pri prechádzkach s malinkou. Troška som zanevrela na módu, na tie najhorúcejšie trendy, nemám čas príliš to sledovať a už vôbec nie nakupovať. Na čo som však nezanevrela, sú slnečné okuliare, tie stále sledujem a obdivujem, čo je nové. Momentálne mám na sebe zlaté zrkadlovky značky Dior a táto značka je pre mňa viac-menej novinka, nakoľko ju len teraz, v tomto období začala ponúkať tá najlepšie optika na Slovensku Optika Nudokki v Bratislave na Bajkalskej ulici a tiež dlho fungujúci e-shop www.nudokki.sk . Aktuálne je k dispozícii mnoho modelov luxusných okuliarov značky Dior, ak vás zaujali tieto, alebo rozmýšľate nad podobným typom, stačí sledovať inšpirácie na Instagrame Nudokki. Každé okuliare značky Dior sú výnimočné, jemne extravagantné, rozmerovo nie príliš veľké, no i tak neprehliadnuteľné. Btw. ak rozmýšľate už nad nákupom vianočných darčekov, verte tomu, že také značkové slnečné okuliare urobia radosť aj v zime, dokonca ešte väčšiu, než v lete- osobne to mám odskúšané. Podľa mňa každý jesenný a zimný outfit je ešte výnimočnejší so slnečnými okuliarmi.

Na záver, prajem všetkým drahým ženám, maminkám i nemaminkám krásny večer, plno lásky, pokoja, šťastia, spokojnosti a zdravia, lebo keď máte zdravie, zdravú rodinu, zdravé poklady, je to to najvzácnejšie na svete, čo môžete mať a len vďaka tomu, že ste zdravé vy i vaši blízki sa môžete tešiť zo všetkých krás a radostí nášho života, vychutnávať si ho, žiť naplno a nie riešiť iných ľudí, nepriať, závidieť a neviem čo všetko možné… veď v konečnom dôsledku, týmito negatívnymi emóciami si vy privolávate k sebe zlo a zlé veci. Stačí, keď sa budete riadiť heslom „Ži a nechaj žiť.“

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk