Kde sa obliecť, aby ste boli výnimočnou?

Včera som skončila 5 dňový kurz na diastázu a spevnenie brušného svalstva po pôrode s tou zázračnou ženou Monikou Šrenkelovou. A cítim sa až čarovne. Hneď v prvý deň kurzu som po vyše ôsmych mesiacoch dala dole korzet (v ktorom som aj spávala a nosila ho i pod plavkami) a šiesty deň fungujem bez neho. A nielen to, fungujem navyše a s plochým bruchom, na ktorom sa začínajú rysovať svaly. Dokonca sa mi akýmsi zázračným spôsobom zlepšil stav jazvy na bruchu po operácií. Cítim sa zase ako pred operáciou, akoby som nikdy nebola operovaná, či niekedy rodila.
Čarovne sa cítim aj v týchto púdrovoružových šatách Rinascimento, ktoré som si obliekla na oslavu.

Aj kvôli tomu, že som prvýkrát po roku vyšla z domu bez niečoho sťahujúceho pod šatami a mohla som jesť na oslave čokoľvek a brucho nerástlo. (Predtým som len niečo málinko zjedla a brucho bolo hneď veľké, keďže mi nefungovalo svalstvo, ktoré by bolo schopné držať orgány.)
Tieto šaty som si zamilovala, rovnako ako i ostatné oblečenie značky Rinascimento zo žilinského butiku Kasijostyle, ktorý nájdete na ulici Makovického 8567 alebo tiež Instagrame ako @kasijostyle .
Snáď sú to asi jedny z najštýlovejších a najvýnimočnejších šiat, aké som mala na sebe posledný rok.

A kvôli čomu?
Nikdy nebola móda rozmanitejšia, masovejšia a dostupnejšia ako je teraz. Už v poslednom príspevku som načrtla túto tému a dnes ju málinko rozviniem.
Mne osobne sa zdá, že móda bola kedysi jednoznačnejšia. Pre každé obdobie boli typické prvky, ktoré boli aktuálne in- to znamená farby, strihy, materiály, dobové zaradenie,…. Aktuálne mi príde, že je v móde úplne všetko. Všetky strihy, všetky materiály, štýly, všetky typy opätkov, búnd, kabátov. Ak by chcel byť človek túto jeseň/zimu 2018-2019 skutočne trendy, nestačila by mu jedna ani dve ani tri bundy! Pretože sú módne pufované, vinylové, jeansové, plyšové, kožušinové a dokonca menčestrové.

Čaro stratili aj značky. Tie na vrchole módneho sveta. V Gucci či Balmain tričku môžete vidieť stredoškoláčky, predavačky, upratovačky, blogerky, neblogerky, operátorky výroby či manažérky,…- týmto sa z nikoho nevysmievam, ľudí si vážim rovanako, len poukazujem na dostupnosť značiek.
Tieto značky, ku ktorým sa nebolo možné kedysi dostať, už nosí pomerne každý, či už v originál verzií, keďže sú cenovo dostupné ale i fake. Najväčší módny magnáti v posledných rokoch asi pochopili, čo je lepší biznis. Či vyrábať len pár kúskov desaťtisíctisíc eurových šiat a kostýmov pre pár vyvolených v najvyššej vrstve alebo sa skôr zameriať aj na šitie častokrát i nekvalitných bavlnených niekoľko stoeurových tričiek a mikín pre milióny , bilióny ľudí, aby si ich mohol dovoliť každý. Alebo tiež drahé luxusné značky robia kooperácie s tými cenovo dostupnými- gigantickými módnymi reťazcami HM a podobne. A samozrejme, lacnejšie značky sa inšpirujú či kopírujú od drahších, ale i pôvodom pouličné či skôr alternatívne (alebo ako by som ich nazvala) značky sa dostali na vrchol módneho reťazca.

Nepíšem tento článok na základe žiadnych štúdií, neviem posúdiť aký dopad to má na ľudstvo, či to má viac pozitív (na moju kamarátku ktorá miluje luxusné kúsky určite áno, lebo ušetrí peniaze, keďže ju prestalo baviť nakupovať luxusné kúsky, lebo tvrdí že to pre ňu stratilo tú pridanú hodnotu nedostupnosti, lebo všetci už majú všetko) alebo negatív- tie by som asi spomenula dve- haldy oblečenia, odpadu vo forme textilu, ktoré naša planéta nestačí vstrebať a ktoré ju doslova zamorujú a ďalšie- módna presýtenosť.
Napadlo vás niekedy, že ak by ste sa chceli odlíšiť od ostatných, ak by ste chceli byť skutočne výnimočná, čím by ste zaujali? Keď je všetkého veľa, všetko je dostupné, mnohí ľudia sa obliekajú ako cez kopirák. (I ja sa niekedy do bodky inšpirujem od nejakej zahraničnej influencerky alebo krásky na Instagrame, keď už častokrát strácam tú svoju inšpiráciu, lebo ma mätie tá presýtenosť.)

Ja osobne si zvyknem najčastejšie oblečenie vyhľadávať na internete a objednávať. Ale momentálne som i z toho objednávania tiež presýtena a zmätená, lebo je všade veľa všetkého- toho istého, podobného, čo už o mesiac týždeň, možno i zajtra nebude v móde.
Preto som v poslednom čase uvítala výber v jednom krásnom štýlovom butiku Kasijo style v Žiline (blízko môjho bydliska). Nájdete v ňom neokukané kúsky, s nádychom výnimočnosti. Kvalita je top super. Ide o kúsky talianskej známej značky Rinascimento. Pomer cena a kvalita je na jednotku s hviezdičkou. Zamilovala som si od nich tieto tlmene púdrovoružové sakové šaty s prestrihnutými rukávmi a dvojradovým zapínaním na zlaté gombíky. Musela som pod text pridať aj fotku neoblečených, aby ste sa mohli presvedčiť o kvalite a prepracovaní. Zamilovala som si v butiku Kasijo i jesenné a zimné bundičky, ktoré vám onedlho predstavím v ďalšom outfite.

Navštívte tento štýlový butik v Žiline, ak sa túžite troška odlíšiť. Ak máte Žilinu ďaleko, inšpirujte sa fotkami na Instagrame @kasijostyle. A vecičky sú naživo ešte oveľa krajšie než na fotografiách, treba vidieť a vybrať si to svoje.

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style

Kasijo style