Jednoduchosť alebo gýč??? ;-)

Nebolo to až tak dávno, čo som sa obliekala značne výrazne, výstredne, niekedy až extravagantne, a to som si ani neuvedomovala!! Rovnako výrazný som nosila aj make-up- čiernou ceruzkou orámované oči, tiene, tenké obočie, červené pery, sem-tam si lepila umelé mihalnice.  Hoci vo svojich outfitoch už roky obľubujem čiernu, čiernobielu kombináciu, tepláky, tenisky, jeansy, popri tomto oblečení som mala v šatníku dostatok zlatej farby, kamienkov, trblietok, červených a ružových šiat, farebných lodičiek, topánok na extra vysokom gýčovom podpätku, dokonca aj tutu sukňu, ktorú som mala oblečenú až pol hodiny. 🙂 Je však samozrejme, že časom, vekom, či dobou, sa človek mení v mnohých sférach svojho bytia, mení svoje návyky, záujmy, vkus a iné aspekty, ktoré tvoria osobnosť, teda časom sa mení aj osobnosť človeka. Teda aspoň podľa môjho názoru, respektíve podľa môjho pocitu som sa zmenila v mnohých smeroch. Niekedy sa cítim ako úplne vymenený človek, keď sa ohliadnem pár rokov dozadu. Nielen štýlom a obliekaním, ale aj svojím myslením, cítením, konaním…

Keďže píšem módny blog, budem písať o móde, a to napríklad, čo sa obliekania týka, veľmi výrazne sa mi zmenil vkus. Alebo že by sa zmenila tak rýchlo móda? Čo myslíte vy? Sama na toto presne nemám odhad, no osobne sa mi zdá, že celkovo vo svetovej móde sa dostáva do popredia jednoduchosť. Nosia sa prevažne jednofarebné outfity, úpletové jednofarebné šaty na telo alebo sukňové komplety, rifle bez zdobenia, biele košele a topy, conversky, nude lodičky, kabelky typu cross…. Absolútne out sú kedysi aj moje obľúbené extravagantné silonky, najlepšie tie podväzkové 😀 , nenosia sa flitre, prehnané zdobenie, priveľa farieb, lodičky na platforme, výrazné opasky a bižutéria, peplum šaty, väčšie kabelky kufríkového tvaru a menovať by som mohla donekonečna. Ešte možno pred rokom alebo pred pár mesiacmi som aj tu na svoj blog niekedy zavesila outfity s týmito vyššie menovanými prvkami, ktoré by som v terajšom čase najradšej vymazala. 😀  ( A ešte vám napíšem pravdu, dotklo sa ma, keď ma niekto oprávnene skritizoval za tieto módne skvôsty 😀 ) Ale zas, kritiku, tú oprávnenú, som znášala, aj znášam, ale pozor, nechcem aby si niekto zamieňal kritiku s hejtovaním.

Ale tak nebudem na seba taká prísna, veď predsa móda sa vyvíja, vyvíja a mení sa aj vkus človeka a prirodzene, my ženy, reagujeme na zmenu vo svete módy, teda je dobré, ak reagujeme! V opačnom prípade ako sa hovorí, niektoré ženy uspia na ére, keď si natoľko obľúbia isté prvky v móde, ktoré nosia desiatky rokov, hoci sú už dávno out.

Môj módny blog nie je alternatívny, nie je žiadným umením, neobľubujem tú cool nad vecou hipsterskú módu, neobľubujem vyťahané mikiny s rukávmi po kolená, ani retro či módu s týmito prvkami, ani žiadnu prehnanú farebnú romantickosť a gýčovosť, ale to neznamená, že neobdivujem ženy, ktoré takúto módu nosia, robia, sú ňou typické, typické svojim vlastným a vyhraneným štýlom, ktorý je ich poznávacím znamením a majú tých svojich špecifických obdivovateľov. Preto mne niekedy príde, že vás v podstate v obliekaní ani príliš nemám kvôli čomu inšpirovať, môj štýl je ako štýl hociktorej z vás a niekedy som až extrémne prekvapená z vašich pozitívnych komentárov, keď dám úplne jednoduchý, pohodlný a  klasický outfit v jeansoch, bielom bavlnenom tričku a čiernej koženke.

Aktuálne v móde milujem ešte stále čiernu farbu a čiernobielu kombináciu, okrem nej i šedú (za posledný rok som si kúpila viac šedých outfitov, než za celý život), milujem jeansy zo Zary, šedé tepláky (mám ich minimálne 30 vo svojom šatníku), čiapky (tých mám aspoň 100- už viete prečo som sa dala práve navrhovať čiapky 😀 ), biele košele, conversky, čiernu koženku, jednofarebné šaty na telo, kvalitné kabelky typu cross, dobré hodinky, žiadnu bižutériu, minimálny makeup a MILUJEM slnečné okuliare. Kvalitné značkové extravagantné okuliare, ktoré pútajú pozornosť na prvý pohľad. Také, aké mám na sebe v mojom outfite. Ide o okuliare značky FENDI, ktoré som si vzala na môj vkus k troška elegantnejšiemu a málinko výstrednejšiemu čiernobielemu outfitu pozostávajúceho s obľúbených koženkových legín, bieleho svetríka, bielej kožušinovej vesty, čiernych kotníkových čižmičiek na šnúrovanie, kabelky a k nej som si doladila rukavičky, ktoré musím povedať pravdu, že sa mi k outfitu nie príliš hodia. 🙂 Najdôležitejší  a jediný výrazný doplnok v mojom outfite pre mňa, ale i pre vás, sú spomínané extravagantné okuliare FENDI, nakoľko dnes a zajtra, pri príležitosti sv. Valentína  môžete mať všetky okuliare tejto značky až so 14% zľavou. Navštívte e-shop www.nudokki.sk, vyberte si svoje FENDI vďaka ktorým budete výnimočná a neprehliadnuteľná a ktoré i s nenápadným outfitom z vás vyčaria hotovú divu. Stačí pri objednávke do poznámky napísať Valentínska zľava a okuliare vám budú zaslané so 14%nou zľavou. 😉

????????????????????????????????????

www.nudokki.sk

????????????????????????????????????

www.nudokki.sk

DSC_9895
DSC_9901

????????????????????????????????????