Do čoho sa nám v prípade outfitov oplatí investovať?

Naposledy som písala, že zimné outfity príliš neobľubujem a najradšej by som nosila len letné. Aktuálny štýl outfitu, pravdepodobne posledný z tých zimných, je troška výnimkou, nosila by som ho počas celého roka. Nedá sa nevšimnúť, že zo všetkých farieb mám najradšej čiernu a sivú. Predovšetkým v zimnom období sú tieto dve farby najvhodnejšie, svieže a pastelové farby sa mi hodia skôr do teplého obdobia. Ja osobne síce tmavé a neutrálne farby preferujem aj v lete, no okrem nich nosím rada v niektorých prípadoch napríklad aj veľa ružovej.

V aktuálnom outfite mám spojený elegantný prvok- kotníkové čižmičky na šnúrovanie s ležérnymi i extravagantnými prvkami a vytvára to tak zvláštny look. Čo poviete, obliekli by ste sa týmto štýlom?

Nedávno som dostala pochvalu od známej českej stylistky z Dresscodes.cz, ktorá ma nesmierne potešila a povzbudila. Poslala mi fotku môjho konkrétneho outfitu, ktorá ju dávnejšie oslovila. Avšak  až po nejakom čase pozrela na môj Instagram a blog.   A toto sú jej slová, ktoré sa nesmierne dobre čítajú a nedá mi ich tu nenapísať. „No a pak po čase, když jsem kokla na Instagram a blog, tak jsem zírala, kam si se posunula… Máš osobitý štýl a nebojíš se toho, což je super!! Ze startu si například hodně mixovala značkové věci a teď už to máš takové propracovanější, dospelejší a líbi se mi na tobě moc elegantní věci, to ti velmi svědčí.“ 🙂

Tieto slová som si čítala stále dookola a predovšetkým som si uvedomila svoje chyby v obliekaní, čo sa týka mixovania značkových vecí. Som presvedčená, že dnes mám skutočne k obliekaniu a štýlu iný prístup. Čo sa týka značkových vecí, nie že by som ich prestala mať rada alebo prestala kupovať, no robím to s väčšou rozvahou. A rovnako milujem kombinovanie outfitových kúskov drahších značiek s kúskami lacnejších značiek. A nerozumiem ženám, ktoré nakupujú len na základe značiek,  investujú veľké finančné čiastky do drahého oblečenia, (častokrát nie veľmi príťažlivého, len by malo značku), pritom toto oblečenie na nich pôsobí lacno a bez vkusu. No i ženám, ktoré majú finančné prostriedky a miesto napríklad  kvalitnej kabelky si kúpia bez tridsať čínskych “šuvixov” v každej farbe.

Čiže chcela som tým len povedať, že obliecť pekne sa dá aj za malé peniaze, samozrejme že pri nosení outfitov dôležitejšiu úlohu než samotný outfit zohráva vyžarovanie osobnosti , ktoré celkovo vyzdvihuje outfit.

Samozrejme, že sa pri jednotlivých outfitových kúskov oplatí investovať  aj do značiek, a to pri pri doplnkoch- do kvalitnej kabelky, kvalitných topánok, hodiniek a kvalitných slnečných okuliarov s filtrom. Myslím, že to má aj celkom logiku. Kabelka je naša každodenná súčasť a je vizitkou každej ženy, odzrkadľuje sa v nej zamestnanie, ktorá žena vykonáva, vek, vkus,… Topánky veľmi súvisia s našou chôdzou, nohami, chrbticou a zdravím. Palec dole pre tie umelé, čínske a napustené naftalénom. Hodinky nás reprezentujú, kvalitné hodinky vydržia roky. Hodinky stačia každej žene jedny a kvalitné, namiesto 20 jednorázových.  No a do štvorice sú to slnečné okuliare, na ktoré mám i ja slabosť, a to veľkú. Tu sa tiež oplatí investícia, nakoľko chránia to najcennejšie, čo máme, náš zrak. Mali by byť s filtrom, ľahké a pekne padnúce na našu tvár a mali by zdôrazňovať náš imidž, podčiarknúť a doplniť náš outfit. Keď investujeme do dobrých a univerzálnych okuliarov, vydržia nám roky.

Verili by ste, že som sa v tomto prípade obliekla práve k slnečným okuliarom? K úžasným CAZAL Targa design 902 obľúbený a vzhľadom na značku cenovo dostupný model vo vintage štýle. Kúpite ich v optike Klaudia alebo v e-shope www.nudokki.sk. Ak však máte záujem o niektorý model Cazal, v e-shope nie sú napísané ceny, nakoľko ide o mimoriadne luxusné produkty, je potrebné o cene konkrétneho modelu a jeho doručení informovať sa na e-maile: info@nudokki.sk alebo info@optikakladudia.sk .

A čo sa týka jednotlivých kúskov outfitu, čiapku mám zo svojej vlastnej dizajnérskej tvorby, čoskoro sa môžete tešiť na e-shop, už sa na ňom pracuje. Nákrčník je z H&M, sivý asymetrický top MY77, koženkové legíny so zipsom Calzedonia, koženka Koton, talianske kožené topánky Massimo, kabelka Valentino, prívesok z justlovemag.sk a hodinky Michael Kors.

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk

www.nudokki.sk