Červená pristane každej z vás :-)

Červená farba, podobne ako ružová patrí medzi moje najobľúbenejšie. Dámy, ktorá z vás zdieľa so mnou obľubu v červenej, určite ste si aj vy všimli, že jej je celkom málo, čo sa týka vo výbere oblečenia. Keď si chcem kúpiť nejaký pekný módny kúsok z klasických značiek v obchodných centrách, málokedy ho nájdem v žiarivej červenej farbe, pričom môj osobný názor je taký, že červená farba v móde neustále zotrváva a bude navždy in. Našťastie jej je dostatok v kozmetike- vo výbere rúžov, leskov na pery, či lakov na nechty.

Je známe, že červené pery s obľubou a hrdo nosia elegantné Francúzsky, no my Slovenky sme už v používaní červenej opatrnejšie a obozretnejšie, buď z obáv, že nám nepristane alebo vplyvom okolia (čo na to povedia ľudia 🙂 ) alebo jednoducho, niektoré ženy skrátka túto farbu neobľubujú, každá z nás má predsa iný vkus a iné cítenie.

Červenú rozdeľujeme na studené a teplé odtiene, rovnako ako ľudí, na studený a teplý typ.

Studeným typom (ak máte ružový podtón pokožky, pristane vám viac striebro, pastelové odtiene a žily na zápästí máte v modrej farbe,…- viac o tejto typológií si môžete vygoogliť), pristanú studené odtiene červenej, to znamená, nazvem to malinové, teda červená s nádychom do malinových odtieňov, ružových až fialových.

Naopak teplým typom (ak máte bronzový nádych pokožky, pristane vám zlato, zemité farby, žily na zápästí máte do zelena,…), pristanú vám teple odtiene červenej, teda jahodové- to je klasická červená  s nádychom do oranžova alebo tmavočervené odtiene.

Potom sú ešte neutrálne typy ľudí (ku ktorým s najväčšou pravdepodobnosťou patrím aj ja), ktorým pristanú všetky studené aj teplé odtiene červenej. Studené teplé  a neutrálne typy sa vyskytujú rovnako medzi blondínkami aj brunetkami.

Každá známa alebo menej známa kozmetická značka má v ponuke širokú paletu červených odtieňov. Klasický kultový odtieň červenej 001 Rouge Noir ponúka napríklad RIMMEL rúž Lasting Finish by Kate, ktorý navrhla Kate Moss.

Ja som tento rok neodolala absolútnej novinke Dior Addict Fluid Stick v žiarivočervenom teplom odtieni červenej- 754 Pandore a neľutujem. Neviem ako by som mala definovať jeho konzistenciu, myslela som si, že je to klasický lesk, obalom vyzerá a nanáša sa ako lesk, nanesený na perách však vyzerá už ako rúž, nelepí a neotláča sa. Pocitovo by som si myslela, že mám na perách nanesený balzám, má neuveriteľne hodvábnu konzistenciu, máte pocit hydratovaných pier a prakticky ani necítite, že by ste mali na perách rúž alebo lesk. Dior je podľa mňa najkvalitnejšia kozmetická značka, čo mi zase potvrdila táto novinka.

S červeným rúžom či leskom by ste rovnako mali ladiť aj lak, teda ak máte výrazne červené pery, vyhnite sa rôznym divokým odtieňom laku. Voľte červený alebo potom nenápadné odtiene- béžové, či jemne zlatisté. Ja som si s rúžom rovno objednala kultový odtieň laku Dior Rouge 999. Kvalitou je tiež výborný, ľahko a precízne sa nanáša, rýchle schne, aj čo sa týka trvácnosti na nechtoch, vydrží celkom dlho, no na druhej strane poznám aj kvalitnejšie (o testovaní lakoch na nechty sa dočítate v niektorom z budúcich príspevkoch).

Majte na pamäti ešte jednu podstatnú vec- červený rúž aj lak by mal byť nanesený bez chybičky. A môj typ? Najskôr si orámujem pery červenou ceruzkou v rovnakom odtieni rúžu, vyplním rúžom a odtlačím do hygienickej vreckovky a toto zopakujem aj 3 krát, nakoniec ešte jemne upravím štetcom na pery. Rúž tak krásne vydrží. A ešte jedna vec, na ktorú aj ja veeeľmi často zabúdam, každý rúž sa zvykne pri bežných pohyboch pier, napríklad pri rozprávaní odtláčať na vaše zúbky a obzvlášť výrazný odtieň červenej na nich komicky. Musíme si dávať pozor, hlavne opačné pohlavie nemá pre toto pochopenie 😀 .DSC_8779

DSC_8783

Z ľavej strany studené odtiene červenej, z pravej teplé odtiene červenej.

DSC_8785