Bez kvalitnej opaľovacej kozmetiky v lete ani na krok!

Zastihlo nás (konečne) ozajstné leto, veľké horúčavy, prudké slnko. Určite mnohé z vás s obľubou vystavujú svoju pokožku slnečným lúčom. V lete je pre nás bronzový odtieň priam nevyhnutnosťou. Nemali by sme však zabúdať na vážne zdravotné riziká, ktoré môže spôsobiť nesprávne opaľovanie. Okrem toho, že by sme mali dodržiavať správny čas pobytu na slnku a pitný režim, musíme myslieť aj na ochranu zraku a našej pokožky, aby sme dosiahli prirodzene vyzerajúce a zdravé opálenie. Ak ešte stále nemáte zásobu správnych opaľovacích prípravkov, ponúkam tipy na tie najlepšie, ktorých účinky oceníte i vy.

Každé opaľovanie, predovšetkým na dovolenke, odporúčam v prvých dňoch začínať s Daylong™ extreme SPF 50+ lócio– lipozomálne lócio slnečnej ochrany (opaľovacie mlieko) pre fototyp I a II- blond alebo ryšavé vlasy, svetlá pleť, pehy, pokožka, ktorá sa rýchle spáli. Je určené pre kožu extrémne citlivú na slnečné žiarenie a pri extrémnej expozícii UV žiareniu (napr. vysokohorské prostredie a trópy). Daylong™ extreme SPF 50+ lócio je extrémne odolné voči vode a spoľahlivo chráni kožu pred slnkom vďaka širokospektrálnej UVA a UVB ochrane.

daylong_extreme_50plus_lotion_east

Ak už má pokožka opálený základ, pokojne prejdite na Daylong™ ultra SPF 25 je lipozomálne lócio slnečnej ochrany (opaľovacie mlieko) pre fototyp 2 až 6. Daylong™ ultra SPF 25 lócio je extrémne odolné voči vode a spoľahlivo chráni kožu pred slnkom vďaka širokospektrálnej UVA a UVB ochrane.

daylong_ultra_25_lotion_east

I keď sa vám môže zdať, že už ste dostatočne opálená a žiadne ochranné faktory nemusíte používať, opak je pravdou. Myslite na vrásky, či pigmentové škvrny, ktoré vám môže spôsobiť slnko. Ja si pokožku chránim neustále, i keď som už dostatočne opálená, používam Daylong™ regular SPF 15– lipozomálne lócio slnečnej ochrany (opaľovacie mlieko) pre fototyp 3 až 6. Daylong™ regular SPF 15 je extrémne odolné voči vode a spoľahlivo chráni kožu pred slnkom vďaka širokospektrálnej UVA a UVB ochrane.

daylong_regular_15_lotion_east

Môj najobľúbenejší opaľovací produkt je Daylong™™ sensitive SPF 30+ Gel-spray, ktorý neobsahuje tuky ani emulgátory a poskytuje tak vynikajúcu ochranu pre ľudí trpiacich Mallorca akne alebo inou alergiou na slnko. Gél sa ľahko rozotiera a zanecháva na koži príjemný pocit. Ideálny pre ťažko dosiahnuteľné alebo vlasmi pokryté časti tela, pre mužov a tiež športovcov. Super pre ženy, ktoré si nechcu zamastiť pokožku či šaty. 🙂

daylong_sensitive_30_gel_spray

Ďalšia super vecička Daylong™ extreme 50+ Stick ponúka širokospektrálnu UVA a UVB ochranu pre citlivé partie kože, ktoré sú obzvlášť vystavené slnečnému žiareniu – pery, nos, líca, čelo, uši a tiež okolie očí. Kočky pozor, ktoré máte permenentný makeup, pre vás je nevyhnutnosťou, chráni pred vyblednutím.

daylong_extreme_stick_50plus

A nesmieme samozrejme ani zabúdať na starostlivosť po opaľovaní.

Daylong™ after sun Gel je chladivý a hydratačný gél na celotelové používanie (vrátane tváre), určený pre kožu namáhanú slnkom. Ochladzuje kožu vďaka inovatívnemu “Quick Breaking Formula” efektu. Gél sa dobre roztiera, rýchlo sa vstrebe a nelepí.

daylong_after_sun_gel

Daylong™ after sun Repair obsahuje aktívny enzým na opravu DNA – endonukleázu. Podobné enzýmy sa v koži vyskytujú aj prirodzene a prispievajú tak k rýchlej regenerácii kože po pobyte na slnku a slúžia ako prevencia predčasného starnutia kože.

daylong_after_sun_repair

Ja som s kozmetikou Daylong maximálne spokojná, verím že rovnako budete aj vy. 🙂 Zakúpite ju v každej dobrej lekárni alebo v e-shope. Krásne a zdravé opaľovanie.