Ako sa obliecť do Krakowa

Pred pár mesiacmi som sa rozhodla, že odídem zo svojho zamestnania. Takmer 5 rokov som pracovala ako hovorkyňa, no posledné mesiace či roky už len na papieri. 🙁 Samozrejme, nie však vlastným zapríčinením. Strašne som sa bála tohto rozhodnutia, ktoré však vôbec neľutujem. Práveže ľutujem, že som ho nedokázala urobiť skôr. Ľutujem, že som vo svojej naivite posledné mesiace neodišla len kvôli tomu, aby som pomohla človeku, ľuďom, ktorí si to vôbec nezaslúžili. Otočilo sa to akosi všetko proti mne. A tí, ktorí si kryli z vlastnej sebeckosti chrbát, zradili, odišli keď mali ostať, tí boli nakoniec odmenení.

Ale tak to v živote chodí. A politika je veru zlá vec, aj tá komunálna. Som poučená. Šťastná a vyrovnaná, troška sa síce zabávam, no necítim hnev už voči nikomu. No priznám sa, hnevala som sa veľmi, no potom som si uvedomila, že každý už máme nejakú tú svoju karmu a to, keď sa na niekoho hnevám, škodí tej mojej. Vďakabohu, svedomie mám čisté. Keby som nemala, nemohla by som spávať, chodiť medzi ľudí a písať tu tieto, možno odvážne slová? Ale nie o tomto som chcela písať, no akosi som zašla do niečoho, čo radšej nechám do svojej plánovanej knihy. 😉
Vrátim sa teda k tomu, že som sa veľmi bála tohto rozhodnutia. Bála som sa životnej zmeny. Že toto rozhodnutie oľutujem, že budem nešťastná, nezaradená, a ešte neviem aká ne…., no a neskutočne znudená. V lete mi však čas bežal neuveriteľnou rýchlosťou. Stále som bola zaneprázdnená, stretla som sa s toľkými kamarátkami a známymi, čo som sa nestretla za posledných 5 rokov. A práve pri jednom rozhovore s kamarátkou som poznamenala, posťažovala sa, že som zúfalá ako mi čas neskutočne letí, že je to omnoho divokejšie, ako keď som každý deň trávila 8 hodín v práci. Ona mi povedala, že je to preto, lebo je leto a že nech počkám na jeseň. Uverila som jej a obávala som sa nudy. 🙂 Pred pár dňami som rozmýšľala, že akosi sa mi ten čas stále nezastavil, ba dokonca je to ešte divokejšie a to už je tu tá obávaná jeseň dosť dlho!

No dnes som si konečne našla čas na uverejnenie vlastného príspevku nepodnieteného žiadnou spoluprácou. Čisto len môj outfit, o ktorom vám chcem podrobnejšie napísať. Je fotený v Krakowe, ktorý som navštívila pre 3 týždňami, čiže zase som si dala načas s uverejňovaním. 😀 Krakow je úžasné a dokonalé mesto, o ktorom som vám už niečo napísala na IG aj FB. Každému odporúčam jeho návštevu, no určite sa neoblečte tým štýlom, akým som sa obliekla ja. 🙁 Nejako som sa neuvedomila, dôvod návštevy tohto mesta bol odvoz sestry na letisko a myslela som, že si ho len tak zbežne pozrieme. No keď už ste tam, to sa nedá len zbežne pozrieť, 183 kostolov, niekoľko bazilík, synagógy. Úžasná židovská štvrť. Do tých najkrajších kostolov som aspoň nakukla, schovávajúc sa za svojho priateľa- mala som roztrhané jeansy a takto vstupovať do kostolov sa nepatrí. Tak zle som sa cítila v tomto outfite, v ktorom sa inokedy, napríklad na nákupoch cítim super a pohodlne. V duchu som sama na seba nadávala celý čas. 😀 Našťastie si to nikto obzvlášť nevšímal a do budúcnosti som poučená.

K samotnému outfitu. Po uverejnení jednej fotky som dostala od vás asi 20 správ a niekoľko otázok na IG. Pýtali ste sa ma na jeho jednotlivé časti. Rifle- tie sú zo ZARY- takmer všetky rifle mám odtiaľ, avšak aj keď sa ich snažíte zohnať, aj hocijaké iné, čo ste mi videli na starších fotkách, pravdepodobnosť je veľmi minimálna, nakoľko v Zare sa rýchlo točí tovar a nezvykne sa opakovať. Jedine, že by sa vám podarili zohnať podobné. Rovnako aj padavý svetrík je zo ZARY, kupovala som ho už dávno v ČR, no kamarátka mi spomínala že až v terajšom čase došiel do Bratislavy. Moje, aj vaše obľúbené conversky poznáme všetky. 🙂 Krátka kožušinová vestička- mám ju už druhý rok a poviem vám, tak univerzálny kúsok som ešte nikdy nemala. Nosím ju v každom ročnom období. Je perfektne kombinovateľná, hodí s ak elegancii i športovému štýlu. Veľa z vás ste sa ma na ňu pýtali po zhliadnutí fotky. Aj som sa vám snažila pomôcť, no podarilo sa mi to až teraz. Skontaktovala som sa s predajkyňou týchto vestičiek. Čiže kto máte záujem, nahláste sa mi, čím viac vás bude, tým lacnejšie vestička bude vychádzať. 🙂 Napíšte mi tu do správy, poskytnem vám info.

Na záver ešte k outfitovým fotkám- sú dosť tmavé, nakoľko v Krakowe bolo dosť zle počasie a asi o 10 stupňov chladnejšie ako u nás, aj na toto sa treba pripraviť. Nemám na sebe žiaden makeup, ktorý som si dosť odvykla nosiť a myslela som, že to zamaskujem okuliarmi. No v šere, hmle a daždi by to bolo troška od veci. A ešte na samotný záver chcem zo srdca úprimne poďakovať všetkým čitateľkám môjho módneho a lifestylového blogu. Vážim si váš záujem, like, komentáre. Ďakujem aj My Kysucké noviny za rozhovor. Koho by tento rozhovor zaujímal, nájdete ho v týchto novinách, ktoré vyšli dnes- MY Kysucké noviny a MY Žilinské noviny. A ďakujem za všetkých dobrých a úprimných ľudí, ktorých mám okolo seba vo svojom živote, pričom rodina je najviac.

Krakow

DSC_9445

DSC_9370

DSC_9406

DSC_9395

DSC_9442